3,5/5 - 13 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,6 TL
36,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 15 Ekim
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Birine öfkelenme özgürlüğümüz yoksa onu sevmeyi seçemeyiz. Sevmeme özgürlüğümüz olmayan birini gerçekte(n) sevemeyiz.

Birine karşı hissettiğimiz duygu "ona karşı hissetmemiz gerekenler" diye önceden tarif edilmişse, onunla meselemiz bitmeyecek, hatta başlayamayacaktır bile.

Gerçek hayatta "Böyle hissetmem lazım!", "Şöyle hissetmemem lazım!" diye bir şey yoktur çünkü. Hisler ne yöne gideceklerini gerekliliklere sormazlar. Hiçbir 'gerçek' ve olgun ilişki özünde nesnel değildir. Özneler 'gerçek' paylaşımlarını nesnellik üzerinden kurmazlar.

Kabullenme özgürlüğümüz olmayan her duygu dışarıya akamayan bir irin gibi bedenimizi ve ruhumuzu ele geçirir. İçimize hapsettiğimiz her duygu aynı zamanda içimizi hapseder.

Üzerini örttüğümüz her şeyin altında kalırız çünkü. Eksik olduğumuzu ararız, hem de eksik bırakandan ya da ona benzeyenden. Noksanımızı, bizi zaten noksan bırakandan dileniriz bir ömür boyu.

Oysa yapabileceğimiz yegâne şey alamadığımız ilgiyi, saygıyı, duygularımıza dair anlayışı, korumayı ve koşulsuz sevgiyi kendimize gösterebilmemizdir. İnsan ancak kendi kendinin ebeveyni olabildiğinde yetişkin, özgür ve mutlu olabilir.

Bunlar içinizde bir yerlere biraz tanıdık geliyorsa bu kitabı okumaya hazırsınız. Size bu kitabın kimle veya kimlerle ilişkinize dair olduğunu söylemeyeceğim yine de… Çünkü biliyorum ki söylersem kaçacaksınız. Size iyi gelmediği, sizi mahvettiği, sizi hasta ettiği, sizi mutsuz ettiği hâlde kaçacaksınız.

Oysa kaçmanın kendisiydi asıl korkunuz. Biraz canınızın yanmasına izin verirseniz, canınızın yanması geçecek. Sizi kendinizin şifalı ellerine doğru çağırıyorum.
- Cem Mumcu-

Yetenekli Çocuğun Dramı adlı dünyaca ünlü kitabın yazarı Alice Miller, Beden Asla Yalan Söylemez ile bu hastalıkların nasıl ortaya çıktığını gözler önüne seriyor. Bu kitap, duygularımız ile bedenlerimizin kaydettikleri ve ezelden beri içselleştirdiğimiz ahlâk kurallarına uymak için hissetmek istediklerimiz arasındaki çatışmayı ele alır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

 

Puanlamalar

%53,8
%15,4
%15,4
%7,7
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

02.10.2019

Mutlaka okunmalı

Her ebeveynin okuması gereken bir kitap... Farklı bakış açılarına açıksanız okuyun! Yabanci yazarların kitaplarındaki büyük sıkıntılardan biri çeviri kalitesidir; bu kitabı okurken böyle bir sıkıntı yaşamayacaginiza emin olabilirsiniz.

21.11.2015

Çarpıcı

Çarpıcı bir kitap.

Çeviri yüzünden zaman zaman okurken yoruluyorsunuz. İçerik ağır ve çok sorgulayıcı.
Farkında olarak ya da olmadan, özellikle çocukken yaşadıklarımızın nasıl izler bıraktığını merak edenler için ilgi çekici bir kitap.

07.08.2015

Biz,Bizden ne saklıyor ?

Çocukluğunuzun sağlıklı geçmediğini düşünüyorsanız ve içinizde birçok pişmanlık taşıyorsanız bu kitabı kaçırmayın, psikolojinin ve aslında bugün olduğumuz kişinin yani bizim,bizden hangi duyguları neden sakladığını keşfedin, bilincin fiziksel olarak ne gibi bozukluklarla kendini ele verdiğini öğrenin.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız