20,1 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bayan Jean Brodie'nin Baharı Kitap Açıklaması

 


Ölmeden önce okumanız gereken 1001 kitaptan biri!


Çağdaş edebiyatın devlerinden Muriel Spark'tan anlatıda zaman algısını ters yüz eden, vurucu bir roman: Bayan Jean Brodie'nin Baharı.
Uygun adım yürüyenlere, liderlerin gölgelerinde büyüyenlere ve kendi gözlerinde yücelenlerin sefaletlerine zarafetle atılan hınzır bir bakış, trajik bir komedi.
Muriel Spark, çağdaş klasiklerden sayılan bu kendi küçük, etkisi büyük romanda karizmatik ve tartışmalı bir liderin, Bayan Jean Brodie'nin baharını, verimli topraklar üzerine değil, dünya adını da verdiğimiz çorak manzaranın koyu gölgesine itiyor.
Bayan Jean Brodie'nin Baharı, çapraşık bir alemde gelişen fidanların, zamanın insafına kalmış yaşamların ve birey olmanın imkansızlığının çarpıcı resmini gözler önüne seriyor.

Tüm zamanların 100 romanı

TimeSayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Muriel Spark’ın elinde bahar, bir zaman birimine, dişi bir zaman birimine dönüşüyor ve soruyor Spark: “Bir kadın, kadın olamazsa ne olur?” Bayan Jean Brodie’nin Baharı’nı okurken hep bu soru meşgul etti beni..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.