58,5 TL
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bay Pipo Kitap Açıklaması

 


Bir MİT Görevlisinin Sıradışı Yaşamı: Hiram Abas

Gündemdeki yerini hep koruyan MİT'i ne kadar tanıyor, ne kadar biliyorsunuz? Soner Yalçın ve Doğan Yurdakul'un birlikte kaleme aldıkları Bay Pipo, ilk basımın yapıldığı 1999'dan bu yana geçen sürede on binlerce okura ulaşarak yakın siyasi tarihimize ilişkin bir klasik haline geldi.

Gerçek kişilerin başından geçen tümüyle gerçek olaylar anlatılıyor Bay Pipo'da. Halen aydınlatılmamış bir suikasta kurban giden MİT görevlisi Hiram Abas'a odaklanarak Teşkilat'ın gayriresmi tarihini aktaran kitap, karanlığa tutulmuş bir ışık niteliğinde.

Gözden geçirilmiş ve güncelleştirilmiş basımını sunduğumuz Bay Pipo, sıradışı bir yaşamın etrafında örülen sıradışı mücadeleleri öyküleyen sıradışı bir çalışma.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 518

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.12.2019

"Şahısların Çıkarı"

Türkiye'nin karanlık siyasal hayatının başlangıcı niteliğinde olan 27 Mayıs 1960 darbesi döneminden sonrasına ayna tutar nitelikte bir eser. Hiram Abas'ın 1970 yılından sonra aktif olarak MİT bünyesinde çalışmaya başlaması, dönemin bürokratları arasındaki savaşı okuyucuya iyi bir şekilde aktarmakta. Kitapta geçen isimlerin şahsi husumetlerinin olması sonucu, adeta devlet çıkarlarının ikinci plana atılması okuyucuya saç baş yolduran nitelikte. Türkiye'nin 1970 ile 1990 yılları arasındaki siyasal yaşamını merak edenler için ideal bir kitap.

06.11.2019

bay pipo

sürükleyici akıcı ve tarihe tam anlamıyla ayna tutmuş,,başköşe kitabı...teşekkürler

02.09.2019

kitabı açmanızla lambadan cin çıkıyor

"Şöyle bir göz atayım" dedim. Bir süre sonra ayaklarımın ağırdığını hisettim, sanırım yarım saattir ayakta dikilmiştim. Bir yer bulup oturdum, okumaya devam ettim. Artık saatler geçmişti hava karardı. Kitabı alıp sabah ezanına kadar bitirdim.Nadiren karşınıza çıkan mükemmel film gibiydi. Üstüne günlerce konuşmak isteyeceksiniz ancak; çok şanslı değilseniz günümüzün apolitik Türkiye'sinde karşınıza konuşabileceğiniz kimse çıkmayacak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.