3,5/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!
24,5 TL
35,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Avrupa siyasal düşüncesine bugüne kadarki en açık seçik giriş.


-The Times-


 


Batı felsefesini bağlamı içinde öyle bir kapsayıcılık ve keskinlikte işliyor ki. Zamanımızın Sokrates’inden entelektüel enerjiyle kotarılmış bir başyapıt.


-A.L. Rowse-


 


Zamanımızın en değerli kitaplarından birisi.


-G.M. Trevelyan-


 


 


Pythagoras, Herakleitos, Parmenides, Empedokles, Anaksagoras Atomcular, Protagoras, Sokrates, Platon, Aristoteles, Stoacılık


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%58,3
%8,3
%16,7
%0
%16,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.09.2019

Okuyun Efendim .

Felsefe öğrenmek-okumak  isteyenlerin  ilk başvuracağı kaynak bence .Anlatım biçimi ve içeriği çok iyi . Serinin ikincisinden devam edeceğim , sabırsızlanıyorum cidden .

07.02.2019

Başyapıt!

Felsefe okumalarına bir yerden başlamak için başyapıt niteliğinde bir eser. Yirminci yüzyılın en büyük ve en önemli filozoflarından, belki de en önemli olanının kaleminden; hem öznel hem nesnel yargılarla bezenmiş bir felsefe tarihi. 2500 yıllık bir tarihin ilk yıllarını sunan birinci ciltte, özellikle İyonya Bilimi ile Sokrates'e dair yapılan yorumlar ders niteliğinde. Sokratik felsefenin felsefenin yönünü nasıl değiştirdiğini ve bilimsel bakış açısından nasıl uzaklaştırdığını anlatan bölüm ezber bozacak nitelikte. Tabiatıyla bir filozof tarafından yazılan bu eserin elbette ki öznel yanları ağır basıyor. Bu kitaptan yararlanırken aynı zamanda İlk Çağ felsefesini anlatan daha nesnel ve yorumsuz kitaplar okumak, bu konudaki fikirleri kuvvetlendirecektir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız