104,0 TL
Standart Teslimat : 04 Şubat - 07 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Baştan Çıkarma Sanatı Kitap Açıklaması

 

Baştan çıkarma sanatı hakkında bilmeniz gereken her şeyi içeren bir kitap ile tanışmaya hazır olun! Robert Greene'in başyapıtlarından biri olarak kabul edilen Baştan Çıkarma Sanatı, okuyacağınız en iyi stratejik kişisel gelişim kitaplarından biri arasında gösterilebilir. Kitap, istediğinizi istediğiniz kişiden nasıl alacağınızı ya da kendinizin elinden alınmasını nasıl önleyebileceğinizi en iyi şekilde anlatıyor. Sadece romantik ilişkilerinizde değil, profesyonel ve günlük hayatınızda da size yararlı bilgiler sunacak olan bu kitabı daha yakından inceleyelim.

 

"Baştan Çıkarma Sanatı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sosyal gücü baştan çıkarmanın merceğinden inceleyen yazar aslında baştan çıkarmanın, güzellikle alakalı değil de bir tür psikolojik oyun olduğunu gösteriyor ve eğer isterse bu oyunda ustalaşmanın her insanın elinde olduğunun altını çiziyor. Bunu başarmak için yapmanız gereken şey ise oldukça basit; dünyaya bir baştan çıkarıcının gözünden bakmak! Robert Greene, hepsi farklı özelliklere ve farklı gereksinimlere sahip on tür baştan çıkarıcı karakter ve on sekiz tür de kurban olduğunu açıklıyor. Greene Baştan Çıkarma Sanatı’nı, açıkladığı bu farklı karakterlerin etrafında inşa ediyor. Kitabın her bölümde edebiyattan ve tarihin tozlu sayfalarından seçilmiş hem başarılı hem de başarısız fakat oldukça açıklayıcı örnekler bulunuyor. Yazar Baştan Çıkarma Sanatı’nda; Freud, Einstein ve Ovid gibi ünlü tarihî düşünürlerin yanı sıra Kleopatra, Josephine Bonaparte, Casanova ve John F. Kennedy gibi tarih boyunca en büyük baştan çıkarıcıların başarılarını ustaca sentezliyor. Yazarın bu baştan çıkarıcılar hakkında okuyucuya sağladığı hikâyeler, tavsiyelerini açıklamak için birer örnek olarak kullanıyor. Kitabı okurken bazen başkalarından neden bu kadar çok etkilendiğinizin nedenleri hakkında fikir sahibi olacaksınız. Yazar, zekice kurgulanmış talimatlar ve ilginç analizler sağlayarak baştan çıkarma sürecinde okuyuculara rehberlik ediyor!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Günümüzde hâlâ oldukça ilgi gören Baştan Çıkarma Sanatı’nın uluslararası çok satanlar arasında olduğunu duymuş muydunuz? Yaklaşık beş yüz binden fazla kopya satan kitabın günümüzde bir televizyon dizisine uyarlanması için çalışmaların bizzat Robert Greene tarafından yürütüldüğü bilinir. Âdeta zamansız bir eser olan Baştan Çıkarma Sanatı'ndan, Neil Strauss'un Oyun adlı kitabında baştan çıkarma topluluğunda önerilen bir kaynak olarak bahsedilir. Yazarın eserleri The New York Times, CNN, The New Yorker ve Forbes gibi birçok yerde ilgi çeker. Toplam 701 sayfadan oluşan ve orijinal ismi “The Art of Seduction” olan Baştan Çıkarma Sanatı, 2012 yılında Altın Kitaplar etiketiyle Türkiye’de okuyucuya sunulur. Romanın Türkçeye tercümesini ise Füsun Doruker üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz Robert Greene tarafından kaleme alınan ve Baştan Çıkarma Sanatı’nın devamı niteliğinde olan İktidar-Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası’na göz atabilirsiniz. Yazarın ayrıca 33 Stratejide Savaş, Ustalık ve İnsan Doğasının Yasaları isimli eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.12.2020

Okunması gerekir.

İnsan ilişkileri üzerine başarılı ve okunması gereken bir kitap.

03.12.2020

ÇOK BAŞARILI

Herkesin okuması gereken bir kitap

16.05.2019

Yok Artık Dedirten Bir Kitap

Yazarlarımıza göre tavlanamayacak , baştan çıkarılamayacak hiç bir bekaret sahibi insan yoktur. Yıllardan beri insanlar aslında baştan çıkarma işini bilerek veya bilmeyerek uygulamışlardır. Şansız olanların üstlerinde de uygulanmıştır. Benim en çok ilgimi çeken ve beni altüst eden sey; Aşk duygusunun insanları elde edememek , tatmin olmamak ve ona sahip olma arzusunun bir ürünü olduğudur. Size aşık olan bir insan , sizin köleniz olur.Tarihde insanlar bunu çok aşırı şekillerde kullanmışlardır. Kitap tarihte ki baştan çıkarma ustalarınıda çok iyi seçmiş ve konular üzerinden çok güzel örneklemiştir. Biraz yazısı ağır olan bu kitabı kendi hayatınızdaki karşı cinsle olan ilişkilerinizle bağdaştırarak daha iştah açıcı bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu teknikler çok ahlak ve etik dışı teknikler ama işe yaradığından hiç şüphem yok. Teşekkürler idefix.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.