71,3 TL
Standart Teslimat : 23 Mart - 26 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı Kitap Açıklaması

 

Çocuğunuzun sevecen büyüklerle başı dertte mi? Evinizin dışında çocuğunuza yönelik yaklaşımlardan dolayı mahremiyet eğitimi vermekte zorlanıyor musunuz? Akademisyen yazar Saniye Bencik Kangal'ın size bir müjdesi var! Tombul yanakları yüzünden sevecen büyüklerle başı dertte olan Balyanak isimli karakter aracılığıyla çocuklara mahremiyet eğitimi kazandırmaya çalışan Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı, çocuklar ve ebeveynler için eğlenceli bir el kitabı olarak okuyucularını bekliyor. Gelin, Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı'nın içeriğinden biraz daha ayrıntılı bahsedelim.

 

"Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Saniye Bencik Kangal, eğlenceli anlatımının yanı sıra minik okurlar için sade ve anlaşılabilir bir dille kaleme aldığı Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı ile çocuklara kendilerini nasıl koruyabileceklerini anlatıyor. Eser; okul öncesi, birinci ve ikinci sınıf çağındaki çocuklar için eğlenceli çizimler ile bedenlerinin kendilerine ait olduğunu, kendileri istemediği sürece kimsenin mahremiyet sınırlarını aşamayacağını ve hayır demenin önemini gösteriyor. Çocuğunuzun bir öpücüğü kabul etmesi ya da reddetmesinden özel bölgelere uzanan konulara keyifli bir anlatımla eğilen Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı, rengârenk çizimleri ve Balyanak karakterinin eğlenceli öyküsüyle çocuğunuzun keyifli zaman geçirmesini sağlarken aynı zamanda çocuğunuza kendi özel sınırlarını çizmesi gerektiğini ve bunu nasıl yapacağını öğretiyor. Çocuğunuz Balyanak ile birlikte hayır diyebilmeyi ve kendi sınırlarını çizmeyi öğreniyor. Hem çocuğunuz hem sizin için eğlenceli ve öğretici bir kitap olan Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı, çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanın nitelikli ve eğlenceli olmasını sağlıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sosyal medya üzerinde "akademisyen anne" olarak anılan Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal'ın çocuk gelişimi alanında teorik ve pratik birçok çalışması olduğunu biliyor muydunuz? Akademisyen yazarın çocuklara mahremiyet eğitimi kazandırmak için kaleme aldığı resimli öykü kitabı Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı, Turta Kitap tarafından 2022 yılının temmuz ayında ilk basımı yapılarak minik okuyucular ile buluşur. Toplam 32 sayfadan oluşan Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı, Cansu Erkan'ın rengârenk ve eğlenceli çizimleriyle Balyanak isimli karakter aracılığıyla çocuklarda mahremiyet algısını oluşturmayı amaçlar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Saniye Bencik Kangal'ın Balyanaklar İçin Mahremiyet Kitabı adlı eserini beğendiyseniz akademisyen yazarın ilk çocuk kitabı olan kek yapmayı ve yemeyi çok seven Demir ve Güneş'in başından geçenleri eğlenceli bir dille öyküleştiren Sana Kek Yaptım kitabına bakabilirsiniz. Bu kitap ile aynı fırından çıkan, çocuğunuzun gelişimini bütünsel olarak desteklerken aynı zamanda onunla birlikte eğlenceli zaman geçireceğiniz Benim Kapkek Kitabım-Eğlenceli Gelişim Etkinlikleri adlı esere de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.