74,5 TL
Standart Teslimat : 31 Ocak - 03 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Bakara-Y-İşaret 2 Kitap Açıklaması

 

Siz de kendinizi bu hayatta gelip geçici bir yolcu gibi hissediyor musunuz? Yaşamın değerini ve anlamını aradığınız oluyor mu? Yaşamanın bir anlamı olup olmadığını sorarken siz de hayata bir anlam katmak istiyor musunuz? Acaba insan bu dünyaya neden gelmiş olabilir? İnsanın burada bulunmasının bir amacı veya gereği bulunuyor mu yoksa tesadüfen mi bu dünyaya doğdu ve yaşıyor? İşte bu tür soruları sıkça düşünüyorsanız Bakara-Y-İşaret 2 isimli kitapta kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Deniz Erten'in yazdığı bu kitabı daha yakından tanıyalım.

 

"Bakara-Y-İşaret 2" adlı kitabı neden okumalısınız?

Tasavvuf konusunda birçok çalışmaları olan yazarın, Bakara-Y-İşaret 2 adlı kitabı da ana merkeze tasavvuf öğretisini yerleştiriyor diyebiliriz. Yüzyıllardır İslam coğrafyasında süregelen bu inancın, tarihsel yolculukta Doğu'dan Batı'ya pek çok temsilcisinin olduğu biliniyor ancak günümüzde de tasavvuf, modern dünya insanının yaşamında etkili olmayı sürdürüyor. Kalabalıklar içinde kendi yalnızlığıyla baş başa kalan insan, modernite ile birlikte gelen bireyciliği aşmak ve kendine olan yabancılaşmayı kırmak adına tasavvuf inancına sarılabiliyor. Deniz Erten de günümüz insanının bu ihtiyacını görüyor ve kitabında, okurlarına kendi varlığının farkındalığına erişmeleri için önerilerde bulunuyor. Yazar Deniz Erten, hayatın gelip geçici olduğunu ve insanın aslında yolda olduğunu; bu yolu ne kadar erdemli şekilde ve tasavvuf bilinciyle yürürse o kadar güzelliğe ulaşabileceğini vurguluyor. Yazar, insanların üzerinde yaşadıkları yere, "yeryüzü" dediklerini ama aslında dünyanın, "yaryüzü" olduğunu sembolik bir teşbih yaparak anlatıyor. Bu "yar" yazara göre, "Hazinenin sahibi olan ve elçiler göndererek insanların bunu anlamasını isteyen..." şeklinde tanımlanıyor. Yazar onun her şeye gücünün yeteceğini; önemli olanın, insanın bu sonsuz arayışta Allah'ın gücünü idrak etmesi olduğunu ifade ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

2018 yılında Mona Yayınevi tarafından ilk baskısı yapılan Bakara-Y-İşaret 2 isimli kitap, Deniz Erten'in seri olarak yazdığı tasavvuf kitaplarından ikincisi olarak okurlarla buluşur. İşaret serisi okurlardan yoğun ilgi görür ve çok sayıda baskısı yapılır. Seri kitapların her birinin kapağında bir büyük harf bulunur ve bu kitapta da Y harfi vardır; harflerin tamamının birleşmesi ile "uyanış" kelimesi ortaya çıkar. Her kitabın kapağında bir de veciz söz yer alır. Bakara-Y-İşaret 2 isimli ikinci kitabın kapağında yazar; hayatı durup seyredenlerin hep aynı şeyleri göreceklerini fakat yaşayıp yol alanların manzaralarının sürekli değişeceğini, zenginleşeceğini vurgular.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Deniz Erten'in bu kitabını beğendiyseniz Artık Dön! Kendine! A-İşaret 3, Misafirim N-İşaret 4 gibi serinin diğer kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.02.2021

Yeni Kitap

Harika bir seri

21.02.2021

Yeni kitabım

Sipariş ettim okumak için sabırsızlanıyorum...

20.02.2021

Sıradaki Kitabım

okumak için sabırsızlanıyorum....

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.