51,0 TL
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları Kitap Açıklaması

 

Neden hep aynı tip insanlara âşık oluyorum? Neden bütün ilişkilerimde hüsrana uğruyorum? Bütün ilişkilerimin birbirinin tekrarı olması tesadüf mü? Bu gibi sorular sizin de kendinize sorduğunuz sorulardan en az biri ise cevaplarını, hatta çok daha fazlasını öğrenebileceğiniz harika bir kitap var. Amir Levine ve Rachel Heller tarafından kaleme alınmış Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları kitabını okumak, kendinizi tanıma noktasında atacağınız en büyük adımlardan biri olacak. Erken yaşta oluşan bağlanma stillerinden başlayıp ilişki becerilerini geliştirmeye uzanan bu kapsamlı kitap sayesinde kendi bağlanma stilinizi öğrenecek ve belki de bu sayede hayatınızdaki ilişki gizemini çözebileceksiniz. Gelin, sizi farkındalık yolcuğuna çıkaracak kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları, adıyla sıradan bir kişisel gelişim kitabıymış gibi görünse de aslında temeli bilimsel çalışmalara dayanan ve alanında uzman kişilerin kaleminden çıkmış bir kitap. 239 sayfadan oluşan eser, 20 yılı aşkın sürede yapılan çalışmaların bir ürünü olarak ortaya çıkıyor. Genel kanı, üç adet bağlanma stili olduğu yönünde: güvenli, kaygılı, kaçıngan. Bu üç bağlanma stili çerçevesinde işlenen kitap, dört bölümden oluşuyor. İlk bölüm, hem kendinizin hem de partnerinizin bağlanma stilini öğrenmek amacıyla bilimsel testler içeriyor. İkinci bölüm, üç bağlanma stilinin düşünsel ve duygusal derin bir analizini yapıyor. Üçüncü bölüm, aklınızda yer alan soruların cevaplarını bulabileceğiniz ve bağlanma stillerinin çakışmasını ele alan bir içerikle kurgulanıyor. Son olarak dördüncü bölüm, sağlıklı ve tatmin edici ilişkilerin nasıl yaşanacağına dair önerilerde bulunuyor. Bunların yanı sıra etkin iletişim kurmanın önemini vurgulayan yazarlar, ayrılmak için izlenecek yollar ve sonrasında gelen ayrılık acısına da değiniyor. Kitap, bağlanma stillerindeki ihtiyaçların nasıl daha sağlıklı bir şekilde karşılanabileceği ve nasıl daha etkin bir iletişim kurulabileceği konusunda da size rehberlik ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitabın yazarlarından Amir Levine bir psikiyatr; Rachel Heller ise bir psikolog. Bağlanma, iki yazarın da yayımlanmış tek kitabı. Buna rağmen kitap, birden fazla dile çevriliyor ve birçok ülkede yayımlanıyor. İngilizce orijinal dilinde ilk defa 2010'da yayımlanan Bağlanma, Aganta Kitap etiketiyle ve Ebrar Güldemler'in Türkçe çevirisiyle 2018 yılında ülkemizde okurlarıyla buluşuyor.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Önce kendinizi tanımak istiyorsanız ve erken çocukluk döneminin gelecekte ne tür etkileri olabileceğini merak ediyorsanız Bağlanma kitabının okurlarının da tercih ettiği Bessel A. van Der Kolk'un Beden Kayıt Tutar kitabına göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.03.2022

Egitici

Merhaba kitabi severek okudum. Kitapta konulari orneklerle anlatiyor bir kere degil ara ara acip okunup notlar alinmali.

16.01.2022

faydalı

Bağlanma stillerini anlama ve ilişkileri anlama üzerine faydalı bir kitap

07.07.2021

Çarpıcı ve akıcı, kafa açıcı bir deneyim !!

Kesinlikle okunması ve anlaşılması değer bir kitap. Karşı cins ile ilişkilerinizde anlayamadığınız davranışların ve düşüncelerin akabinde hissettirdiklerine cevap bulan sizi aydınlatan bir kitap. Okumaya başladığınız an ilişkinizi ve bu ilişkideki hareketlerinizi gorebilmenizi, degerlendireceksiniz ve bunlara tamamiyla mantikli be bilimsel açıklamalar getirerek yapacaksınız. Özellikle ilişkisi çıkmazda olanlar ve kendilerini hic ummadiklari davranislari sergilerken bulanlar bu kitap sizin için bulunmaz bir nimet. Hemen alın ve okumaya başlayın!!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.