5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
22,7 TL
27,0 TL %16
Standart Teslimat : 24 Ocak - 28 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Babillilerden Günümüze Kozmoloji Kitap Açıklaması

 


Evrende, başlangıçta elementler, atomlar ve canlılar gibi karmaşık yapılar yoktu. Her şey çok basit haldeydi. Sadece, birincil parçacıkların yer aldığı homojen bir yapı vardı. Zaman içinde bunlar düzene girdi, örgütlendi ve karmaşık durumunu geliştirdi, bugünkü yapıya gelindi.
Babillilerden Günümüze Kozmoloji adlı kitapta, 'kozmik toz'dan oluşan insanın "gözlediklerimizin arkasında acaba ne var?" sorusuna yanıt bulunmaya çalışılmıştır. Kitabın ilk bölümünde, insanlığın ve bilimin gelişimiyle paralellik gösteren astronomi tarihi anlatılmakta, astronomi biliminin gelişimi modern zamana kadar getirilmektedir. Toplumsal gelişmelerle bilimsel ve teknik gelişmelerin nasıl içi içe olduğu gösterilmektedir.Sayfa Sayısı: 158

Baskı Yılı: 2001


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Hayli cılız durumdaki popüler bilim yazınımıza katkıda bulunan pek az yayınevinden biri olan İmge Kitabevi son olarak da Halil Kırbıyık'ın Babillilerden Günümüze Kozmoloji başlıklı eserini yayımladı. Halen ODTÜ Fizik Bölümünde çalışmakta olan Kırbıyık'ın kitabı üç bölümden oluşuyor. Kitabın “Tarihçe” başlıklı ilk bölümü on sayfadan oluşuyor ve astronominin ortaya çıkışından XVII. asır sonuna kadarki gelişimini kısaca özetliyor. Antik dönemde kurulan İyon, Pythagoras, Platon ve İskenderiye okullarının, Asyalı astronomların ve Kopernik'ten Tycho Brahe'ye, Galilei'den Newton ve Kepler'e uzanan orta devir Avrupa bilimciliğinin bilindik isimlerinin astronomiye yaptıkları katkıları derleyen bu bölümü izleyen kısımlar ise sırasıyla “Işık” ve “Evrenbilim” başlıklarını taşıyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.12.2020

İlgi

Merak ettiğim bir kitap, şuan alıyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.