48,1 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Babil'in En Zengin Adamı Kitap Açıklaması

 

Çoğu insan, hayatının büyük bir bölümünü zengin olma hayalleri kurarak geçirir. Hatta pek çok insan, hayallerini gerçekleştiremeden dünyadan ayrılır. George S. Clason, yüzlerce yıl öncesinden kopup gelen kadim anlatılar eşliğinde para ile ilgili problemlerinizi aydınlatmaya çalışıyor. Yazarın Babil'in En Zengin Adamı ismini verdiği eser, Merve Ünsal çevirisi ile aklın sınırlarını zorlayan zenginliğe nasıl ulaşabileceğinize dair önemli hikâyelerden oluşuyor. Sizin de para ile ilgili problemleriniz varsa Babil'in En Zengin Adamı, başvurmanız gereken en etkili ve yararlı metinler arasında.

 

"Babil'in En Zengin Adamı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Babil'de yaşayan ve dünyanın en zengin insanı olarak tanınan Arkad, kazandığı para kadar insanlara ettiği yardımlarla biliniyor. Hatta onun her ay eline geçen para kadar bağışta bulunduğu da konuşuluyor. Durum böyle olunca krallara bile borç veren Arkad'ın zenginliğinin sırrını herkes merak eder oluyor. Gençlik arkadaşları Kobbi ve Bansir, Arkad'a nasıl böyle zengin olduğunu soruyor ve Arkad'ın bildiklerini anlatmaya başlaması ile kitap da başlıyor. Arkad, gençliğinden itibaren dost olduğu arkadaşları ile arasındaki farktan ve kazanılan para ile yapılması gereken az ama öz yatırımlardan bahsediyor. Arkad'ın anlattığı her hikâye, para biriktiremeyen kişilerin motivasyonunu destekleyecek unsurlar içeriyor. Öyle ki Arkad, basit ama kesin her türlü yatırımın sağlayacağı faydaları da size sunuyor. Arkad'ın görüp geçirdikleri, paraya sahip herkes için aydınlatılmış bir yol oluyor. Size kalan tek şey, bu yolda emin adımlarla yürümek! Arkad'dan öğrendiğiniz püf noktaları hayatınıza uygulamaya ve geleceğiniz için yatırım yapmaya hazır olun. Yani Arkad'ın da dediği gibi "İnan, plan yap, yatırım yap." Aynı zamanda eline para geçen herkese bu kitabı tavsiye etmeyi unutmayın!

 

Bunları biliyor muydunuz?

George S. Clason, yayın hayatına matbaacılık ile başlar. 1926 yılında yayımlanan Babil'in En Zengin Adamı ise finans konusunda popüler olan ilk kitaplardan biri olarak listelerde uzunca bir süre yer alır. Çünkü Babil'in En Zengin Adamı, Babil tabletlerinden alınmış gerçek bilgiler de içerir. Clason, kaleme aldığı kitabı daha anlaşılır ve etkili kılmak için kadim Babil öykülerinden faydalanmayı ihmal etmez.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Babil'in En Zengin Adamı adlı eseri okuduktan sonra dilerseniz doğru yatırımcılık konusunda size fikir verebilecek Akıllı Yatırımcı adlı kitaba ve teknoloji çağında nasıl yatırım yapmak gerektiği hakkında bir klasik sayılabilecek Borsada Rastgele Seyir adlı kitaba göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.03.2022

Yatırım Konusuna Giriş

Yatırım konusunu hiç tecrübesi olmayanlara teorik anlamda basit bir dille anlatıyor. Eğer yatırım araçları, teknik inceleme gibi konularda bir kaynak arıyorsanız, o zaman tavsiye etmem.

10.02.2021

Güzel bir başlangıç olabilir

Para kazanmanın ve onu muhafaza edip büyütmenin sırrı aslında asırlardır aynı, ve bu kitapla bunu bilmiyorsanız keşfetmiş olacaksınız; biliyor iseniz de güzel bir yenilenme olacaktır. Şiddetle tavsiye ediyorum

30.01.2021

Birikim

Birikim yapmak isteyipte yapmayanlara mutlaka tavsiye ederim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.