3,5/5 - 56 Kişi Yorum Yap
23,04 TL
32,0 TL %28
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 13 - 17 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Gök kubbenin altında insanın ruhunu soyan kötülükler ve giyindiren aşklar adına…Doğu ak ejder yılında başladı yirmi üç bin yıllık gizem…Uzayın sonsuzluğuna açılan kapıyı keşfe çıkmış bilge rahipler, uğruna topluca can verdikleri bir sırrın, binlerce yıl sonra, bir şair tarafından aşkın derin katmanlarına saklanarak korunacağını bilselerdi…Siruş başlıklı murassa hançerin kabzasına parmak izlerini bırakanlar, daha avuçlarının sıcaklığı gitmeden hançer kınında kan biriktiğini bilselerdi…Bağdat, İstanbul, Roma, Paris ve diğerleri; kıyılarına vuran yeni aşkın, bütün eski tarihlerini dolduracak yoğunlukta olduğunu bilselerdi…

Bilgeler, katiller, asiller ve sevgililer; ellerinde tuttukları kitabın alev almaya hazır bir aşk külçesine dönüşmek üzere olduğunu bilselerdi…Şair, ipeksi dizeleri arasına hayaller gibi sakladığı şifrelerin hoyrat ellerde ihtirasla parçalandığını, sonsuzluk şarabına kadeh yaptığı gelincik yapraklarının kinle dağıtıldığını bilseydi… Ve şimdi kim bilebilir neler olacağını, Babil uyandığı zaman?!..

 

 
Kapak Tasarım: Utku Lomlu
 
 
 

 

Puanlamalar

%58,8
%23,5
%13,7
%0
%3,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.02.2014

yüzyıllar içinde aşk

Teşbih sanatına dair çok güzel bir eser olmuş.Eşyaların da nasıl ruh kazanabildiğini öğreten bir eser.Leyla ile Mecnun kitabının dile gelerek kendini anlatması.Fuzuli´nin kaleminden çıkan Leyla İle Mecnun´un 450 yıllık bir süre içinde başından geçenleri anlatıyor.Kanuni zamanından başlayarak yüzyıllar içinde dünyanın,insanların,sanatın,İstanbul´un en önemlisi Aşk ın gelişimini ,değişimini ve sona doğru yozlaşmasını anlatıyor.L& M yüzyıllar boyunce dünyayı dolaşan ve istanbul´da bulunduğu zamanlarda Türk şiirinin büyük ustalarıyla buluşmasını anlatan bir kitap.Böylelikle Osm dön de şairin,şiirin ve sanatın ne ölçüde gelişip değiştiğini görüyoruz.Ama her şeyden önce Aşk´ı anlatan bu kitap Aşk´ın kutsallığından,aşığın vefasından,sadakatinden,aşık olunanın güzelliğinden bu güzelliğinde yaradanından geldiğinden bahesdiyorAşk ´ın vuslata ermek değil özlemek,beklemek,sabretmek olduğundan dem vuran çok içten şairene bir eser olmuş.Tarih ve Aşk karışımı...

07.11.2013

L&M

16.yy da gecen bir olayı tasvir için kullanılan "kuvoz", "şantiye şefi", "formatlama" gibi sözcükler insanın gözüne batıyor. Ayrıca Leyla ile Mecnun´un kısaltılarak L&M yazılması da nedir? Kurgu da Afrikalı Leo tarzı. Yine de can sıkıntısına iyi gelecek bir roman.

28.12.2012

ikender pala okumak için tercih edilecek son roman

İskender Pala´nın neredeyse tüm kitaplarını tek çırpıda bitirmiş biri olarak bu kitabını da okumak için aldım. Ama iki kere başladığım kitabı halen bitiremedim. Başka kitaplar girdi araya. İskender Pala okumak isteyen biri için tercih edeği ilk kitap olmasını bu nedenle istemiyorum. Bu kitabı ben ilk eser olarak okumuş olsa idim bir daha belki o eşsiz eserlerini  okuyamayacaktım. Şimdi hayranı olduğum büyük yazarı tanıyamayacaktım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.