18,2 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Babama Mektup Kitap Açıklaması

 


Çok sevgili babacığım!

Bana son günlerde bir ara, senden korktuğum gibi bir savı hangi nedenle ileri sürdüğümü sormuştun. Her zamanki gibi bir yanıt bulup verememiş, bu da işte biraz yine senden korkmamdan, biraz senden korkmamın nedenin pek çok ayrıntıyı içermesinden, dolayısıyla bunları yarı buçuk da olsa sözle belirtemeyeceğimden kaynaklanmıştı. Şimdi sana yazıyla yanıt vermeye kalkıyorsam, bu yanıtta yine pek çok boşluk kalacak, çünkü söz konusu nedeni kaleme alırken, senden duyduğum korku ve bunun yol açağı sonuçlar sana karşı özgür davranmaktan beni alıkoyacak, konunun büyüklüğü belleğimle zeka gücümü enikonu aşacaktır.


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cem Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.02.2022

Türkçe'deki en güzel Kafka çevirisi...

Kamuran Şipal çevirisi ile Franz Kafka'yı çok daha anlaşılır buluyorsunuz teşekkürler Cem yayınevi.

25.12.2021

Çok beğendim

Başarılı bir çeviri ve kaliteli bir baskı, teşekkürler cem yayınevi

21.12.2021

çok beğendim

Franz Kafka’nın babası Hermann Kafka’ya yazdığı mektuplardan oluşan bir eser. Kitapta Kafka’nın babasına karşı hissettiği duyguları, korkuları, onun davranışları karşısında yaptıkları anlatılıyor. Franz Kafka babası tarafından azarlanıyor, eksik görülüyor bu da onun karakterinin oluşmasında etkili oluyor. Kafka bu mektupla babasına aslında senin yaptıkların yüzünden böyle oldum demek istiyor.  Babasına karşı kendisini ifade edemediği için mektupları yazıyor. İkili arasında iletişimsizliği anlatıyor. Babasının çalışanlarına karşı olan davranışları nedeniyle kendisini ne kadar kötü hissettiğini ve o çalışanlara karşı her zaman mahcup olduğunu anlatıyor. Sadece bunlarda değil Franz Kafka evlenememesinin nedenini bile babasına bağlıyor. Babasının kendisiyle ilgili düşüncelerinde yanıldığını dile getiriyor. Psikolojik olarak da incelenmesi gereken bir eser. Küçük bir çocuğun babasının davranışlarına karşı neler hissettiği çok güzel anlatılmış. Kafka babasının egemenliği altından kurtulup özgür olmak istediğini bu kitapta anlatmış. Annesine olan sevgisinden ve aile ilişkilerinden de bahsetmiştir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.