4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
11,7 TL
18,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 12 Nisan - 17 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Aynanın İçinden - Alice Harikalar Ülkesinde Kitap Açıklaması


Alice Harikalar Ülkesinde'yi okuyanlar, o romandaki küçük Alice'in peşine takılıp o büyülü ülkede dolaşanlar, Aynanın İçinden adlı bu kitapta bir başka dünyanın içinde yeni bir yolculuğa çıkıyorlar. <İ> Alice, kedisinin yavrusu Kitty'yi de yanına alarak evindeki kocaman aynanın içene, yani Ayan-Ev'e girer. Bu evde, kendi evindeki her şeyin tıpkısı vardır, kitapların bile. Tek farkı, her şeyin ters oluşudur, öyle ki: yazılar bile tersinden yazılmaktadır bu ülkede; zaman ve olaylar da geriye gitmektedir. Alice bu garip Ayna-Ev'e girer girmez, kendini satranç taşlarının doldurduğu bir Ayna-Dünya'da bulur. Şah ile Vezir'in yerini alan Kızıl Kral ile yüz bir yaşındaki Kızıl Kraliçe, bu yeni dünyanın başkişileridir. İşin tuhafı, bu Ayna-Dünya'nın her yerinin bir satranç tahtasına benzemesidir. Herkes geriye doğru yaşamak-tadır. Yün ören koyunlar, saman yiyen bir Kral, Alice'in uğruna birbiriyle dövüşen Beyaz Şövalye ile Kızıl Şövalye, birbirinden tuhaf yaratıklar, Ayna-Ev'in içindeki bu renkli dünyada Alice'i şaşkınlıktan şaşkınlığa sürüklerler. Başlangıçta sıkıntı çekse de sonunda Alice de bu dünyaya uyum sağlar. Kedisiyle birlikte bu serüvenin içine doludizgin dalar.


İnce Kapak:

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 87

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Alice in Wonderland’den (Alice Harikalar Diyarında) altı yıl sonra, 1871’de, Carroll yeni bir fikirle Alice karakterine geri döndü: Bu kez onun, aynanın arkasındaki dünyaya yaptığı yolculuğu izleyecekti. Kısa süre önce gerçek Alice’e (Liddell) satranç oynamayı öğreten Caroll, bu oyunu öyküsel bir araç olarak kullanır. Ayna dünyası, bir satranç tahtası gibi betimlenir; Alice oyuna piyon olarak başlar ve sonunda kraliçe (“queen sözcüğü aynı zamanda satranç oyunundaki “vezir”e verilen addır) olur. Öykünün her bir bölümü, Alice’in bu sona bir adım daha yaklaştığı bir hamledir. Olaylar ilerledikçe, kitabın başındaki şemanın içinde çizilen satranç problemi, doğru biçimde çözülür. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.09.2002

Yine yeniden

Lewis Carrol yazdı mı tek kelime ile şaheser yazıyor. Basit bir çocuk kitabındaki edebiyat oyunlarını yakalamaya çalıştığınızda kitap ağırlaşıyor, sadece okumak istediğinizde ise hafifleşiyor. İsteyene istediği dozda bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.