4/5 - 28 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 192

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Düşünüyordu: “Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarın ... Tamamını gör
11,2 TL
16,0 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Yusuf Atılgan

Yusuf Atılgan

1921'de Manisa'da doğdu. Manisa Ortaokulu'nu (1936), Balıkesir Lisesi'ni (1939) ve ikinci sınıftan sonra askeri öğrenci olarak devam ettiği İÜ Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi (1944); A. Nihat Tarlan yönetiminde hazırladığı bitirme tezinin konusu "Tokatlı Kâni: Sanat, Şahsiyet ve Psikoloji" idi. O dönemde Akşehir?de bulunan Maltepe Askeri Lisesi'nde bir yıl edebiyat öğretmenliği yaptı (1945 ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

Düşünüyordu: “Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor.


Yusuf Atılgan’ın Aylak Adam’ı, yayınlandığı günden bu yana edebiyatımızın en sevilen, üzerinde en çok tartışılan romanlarından biri oldu. Roman, 60’lı yılların başında bizimle birlikte tüm dünyada da konuşulmaya başlanan kentli aylak aydın bireyi konu alıyordu. Bugün artık çağdaş klasiklerimiz arasında yer alan Aylak Adam’ın dikkat çektiği entelektüel sorunlar güncelliğini koruyor. Yeni kuşaklar için, yeni baskısıyla Can Yayınları’nda.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%57,1
%21,4
%7,1
%3,6
%10,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.04.2019

Kesinlikle okunmalı...

Düzenli bir okuyucuysanız zevk alacağınızın garantisini verebilir. İnsana birçok farklı bakış açısı kazandıran bir yapıt. Ben okurken müthiş keyif aldım. Yusuf Atılgan'ı ilk kez okuyorum ve diğer kitaplarını da sipariş verdim.

08.04.2019

iç karartıcı

Okumakta çok zorlandım, karakterin bunalımı bana da geçti, Cümlelerin kuruluş şekli, yapısı akıcı gelmedi, değişik anlatımını ben pek sevemedim maalesef.

28.03.2019

Defalarca okunası

Yıllar önce bir dersim için okumuştum ilk kez Aylak Adam romanını. Çok sevmiş idim. Çok sonra tek başıma Avrupada beş parasız gezerken bu kitap aklıma geldi. Bay C. gibi değildim bir evim yoktu hatta çoğu zaman sokaklarda yatıyor bir şehirden bir şehire gidiyor bazen parklarda aç karnına uyuyordum. Ama tam bir aylaktım sabahtan akşama kadar yürüyor, yürüyor, yürüyor ve yanımda sadece düşüncelerimi taşıyordum. Bazen yolda tanıştıklarıma bu kitabı anlatıyor ve kendimi aylak olarak nitelendiriyordum. Sonra aylaklıktan sıkılıp ülkeme döndüğümde ilk işim bu kitabı yeniden satın almak oldu. İnce ince okuyup aylaklığımı hatırladım. Aylaklığıma güldüm tıpkı C.'ye güldüğüm gibi. Bazen kendi duygularımızı bile fark etmeden insanları eleştirişimize güldüm. Sonra son sayfaya bir kaç şey karaladım. O kadarcık hakkı buldum kendimde. İşte o denli özel ve güzel kitap bence Aylak adam. Defalarca okunası hatta felsefesine özenilesi satır aralarına gülünesi.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız