4/5 - 44 Kişi Yorum Yap
10,4 TL
16,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Düşünüyordu: “Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. İnsanlarla barışık. Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş-on dakikada ölüyor.


Yusuf Atılgan’ın Aylak Adam’ı, yayınlandığı günden bu yana edebiyatımızın en sevilen, üzerinde en çok tartışılan romanlarından biri oldu. Roman, 60’lı yılların başında bizimle birlikte tüm dünyada da konuşulmaya başlanan kentli aylak aydın bireyi konu alıyordu. Bugün artık çağdaş klasiklerimiz arasında yer alan Aylak Adam’ın dikkat çektiği entelektüel sorunlar güncelliğini koruyor. Yeni kuşaklar için, yeni baskısıyla Can Yayınları’nda.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%52,3
%29,5
%6,8
%4,5
%6,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.12.2019

Aramak

"Aylak Adam" bir arayıp bulamama, bulamamak için arama hali romanı. Aranılan şey bulunuyorsa arama eylemine konu olan bu şey arama eylemini dolduracak bir şey değildir esasen. Dolayısıyla eğer bir şey aranılıyorsa bulunamamak üzere aranmalıdır ki aranma eylemi manasını kazansın.Selam ile.

18.11.2019

tavsiye edersin...

kitap bizi bize anlatıyor, sadece okurken düşünmek lazım belkide...

04.11.2019

Okunmalı

Kitabın ilk sayfalarını çevirirken kendinizi hikayenin içine bir türlü sokamıyorsunuz ama biraz sabrettikten sonra çok güzel bir kitapla karşı karşıya olduğunuzu farkediyorsunuz. Üslubu, psikolojik ve sosyolojik tespitleri, toplumsal sorunlara değinmesiyle okuyuca bir şeyler katmayı vaadeden, bitirdikten sonra güzel bir tat bırakan bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız