22,75 TL
Standart Teslimat : 02 Şubat - 05 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Ay'ı Kim Çaldı? Kitap Açıklaması

 

Ay'ı Kim Çaldı? isimli kitap, çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini sağlayabileceğiniz kusursuz bir eser. İsminden de anlaşılacağı üzere kitapta gökyüzünde gerçekleşen doğa durumları çocuklara gösteriliyor. Kitapta Ay'ın yörünge hareketi, bulutların gökyüzüne etkisi ve hayvanların doğadaki konumları gibi konular yer alıyor. Ay'ı Kim Çaldı? adlı kitapta gececil hayvanların isimlerine ve resimlerine yer verilmesi de çocuğunuzun zihnini yormadan temel düzeyde bilgiler sunması açısından önemli. Çocuğunuzun hayvanlarla tanışmasını ve doğa olaylarını öğrenmesini istiyorsanız Ay'ı Kim Çaldı? tam size göre bir kitap.

 

"Ay'ı Kim Çaldı?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Okul öncesi dönemdeki 3-8 yaş grubu çocuklara hitap eden Ay'ı Kim Çaldı?, çocuklara gececil hayvanları öğretiyor ve hayvanların doğadaki görevlerinden bahsediyor. Berk gökyüzüne bakan bir penceresi olduğundan sık sık gökyüzünü, bulutları, yıldızları ve ayı izleme fırsatı buluyor. Fakat soğuk bir kış akşamı Ay'ın gökyüzünde olmadığını fark ediyor. Acaba Ay nereye saklanmış olabilir? Bahçenin bilgin kralı ona Ay'ın nerede olduğunu söyleyebilir mi? Astronot olmak isteyen Berk'in uzaya ve gökyüzüne olan merakını ve maceralarını anlatan kitap, çocuğunuzun gezegenlere olan ilgisini artırıyor. Kitapta uzay ve hava olaylarının yanı sıra nezaketin önemi de vurgulanıyor. Berk, tüm hayvanları ziyaret ediyor ve onlara Ay'ı görüp görmediklerini soruyor. Aslında Ay'ın çalındığı düşüncesiyle araştırmalar yapan Berk, onları kırmamak amacıyla tüm hayvanlara kibar bir şekilde yaklaşıyor. Önemli bir detay ise çocuğun aklından geçen endişenin kitapta resmedilmesi. Böylece Ay'ı Kim Çaldı?, çocuğa hem nezaketi öğretiyor hem hayal gücünü geliştiriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ay'ı Kim Çaldı? isimli kitabın Helen Stratton Would'un Türkçeye çevrilen ilk eseri olduğunu; üstelik kitabın ana karakteri olan çocuğu, kendi oğlundan esinlenerek yarattığını biliyor muydunuz? Yazarın oğlu da bir hayli meraklı ve araştırmayı seven, kararlı bir çocuk. Kitabın orijinal hâlinde ana karakterin adı Bertie olsa da çevirmen Derya Çebi Türkçeye çevirdiği eserde kahramana Berk ismini vermeyi tercih eder. 40 sayfadan oluşan eser ilk olarak 2012 yılında Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkar. Kitabın çizeri Vlad Gerasimov, çocuğun dikkatini çekmek amacıyla gökyüzündeki maviyi çeşitli tonlarda kullanır. Başarılı illüstratör, resimleri metinle bütünleştirecek şekilde kaleme alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bu kitabı okuduktan sonra dilerseniz okul öncesi dönemdeki çocuklarınız için Ant Parker ve Tony Mitton'ın Harika Hayvanlar-Okyanusta Keşif Gezisi ve Sophie Schoenwald'in Hayvanat Bahçesinde Uyku Zamanı isimli kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.03.2022

Mükemmel

Çok güzel bir kitap çocuğunuz da çok sever eminim biz aldığımdan beri severek okuyoruz

15.12.2021

Çok iyi

Olmazsa olmaz kitaplardan çok güzel

07.05.2021

Harika kitap

Çok beğenerek okuyoruz

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.