5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
26,6 TL
35,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 - 26 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

ŞİMDİ UNIVERSAL STÜDYOLARINDAN SİNEMALARDA: BAŞROLDE RYAN GOSLING VE CLAIRE FOY!

20 TEMMUZ 1969’da tüm dünya otuz sekiz yaşındaki Amerikalı astronot Neil A. Armstrong’un Ay’ın yüzeyine adım atan ilk insan oluşunu izledi. Belki de insanlık tarihi boyunca hiçbir söz o tarihi anda söylenen birkaç kelime kadar ünlü olmadı. Bu önemli biyografi, Ay’da İlk İnsan’ın karışık mirasını hem astronot hem de bir insan olarak ele alıyor.

“Hansen, Armstrong destanını Amerika’nın Uzay Çağı’na girişinin tarihsel arka planı ile uzmanca birleştirmiş. Harika bir kitap.”

- KAPTAN JAMES A. LOVELL, APOLLO 13 KUMANDANI - 

 

“Armstrong’u yaşadığı koşullar altında anlamak, zamanımızın büyük gerçeğini görmektir… Astronotun ilgi çekici ve nüanslı bir portresi.”

- JAMES TOBIN, CHICAGO TRIBUNE - 

 

“Pek çoğumuz uzun zamandır bunun gibi bir kitabı bekliyorduk ve beklememize de değdi… Bu kitap Neil Armstrong’u tanımlayan biyografi olarak kalacak.”

- TOM D. CROUCH, SMITHSONIAN KURUMU, ULUSAL HAVA VE UZAY MÜZESİ, HAVACILIK, KIDEMLİ KÜRATÖR - 

 

“Çığır açan araştırmalarla, taze anekdotlarla ve tarafsız analizlerle parlayan yetkili bir biyografi… Hansen az konuşan fakat Orta batılı dürüstlüğü gökyüzü kadar yüksek olan uzay kahramanı esrarengiz Armstrong’un şifrelerini çözdüğü için ödül almalı.”

- DOUGLAS BRINKLEY, THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW - 

 

JAMES R. HANSEN Auburn Üniversitesi’nden emekli bir tarih profesörüdür. NASA’nın eski tarihçisi olan Hansen Havacılık Tarihi ile ilgili on bir kitabın yazarıdır. Auburn, Alabama’da yaşar.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

28.09.2019

Ay

Umarım güzel bir kitaptır

09.02.2019

İlk yorumcusu olmak :)

Dolunaylı gecelerde diye başlayan, Kaf Dağı'nın ardındaki gizemlerle devam eden masallarla  büyütülen insanlık için uzayın ardını keşfetmek, misafiri olmak ve o dolunaya ilk ayak basan olmak...Bu uğurda ülkenin ve özellikle  bilim insanlarının yaşadığı zorlukları,  fedakarlıkları ve o günün teknolojileriyle bitmek bilmeyen testlerle gayelerini nasıl başardıklarını Armstrong merkezli anlatmış. Hayatında bir şeylerin ilk insanı olmak isteyenler için ilham verecek bir kitap...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız