100,8 TL
Standart Teslimat : 09 Aralık - 12 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Avukatın Hapis Hakkı Kitap Açıklaması

 

1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nun 39/2 ile 166/1. maddelerinde düzenlenmekte olan avukatın hapis hakkı, 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun 950 ila 953. maddeleri arasında düzenlenen genel hapis hakkına kıyasla özel bir hapis hakkı türüdür. Avukatın hapis hakkının bu niteliği ve kullanılmasına ilişkin uyuşmazlıklar her geçen gün artmakta olup, artan bu uyuşmazlıklar da birçok davaya neden olmaktadır. Elinizdeki kitap, Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu ve Yargıtay kararlarına çokça konu olmasına rağmen avukatın hapis hakkını merkeze alan monografik bir çalışmanın yürütülmemiş olması nedeniyle konuyu bütünüyle ele alan ayrıntılı bir çalışmanın yapılması gerekliliğinden hareketle yazılmıştır.

Avukatın hapis hakkını, doktrin görüşleri, yargı kararları ve Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu kararları çerçevesinde tartıştığımız bu çalışmanın okuyucularına yararlı olmasını dilerim.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.