34,45 TL
Standart Teslimat : 19 Ağustos - 22 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Avucundaki Öpücük Kitap Açıklaması

 

Audrey Penn, çocukların yaşadığı ayrılık korkusuna farklı bir bakış açısı getiriyor. Yazarın Avucundaki Öpücük adlı kitabında Minik Rakun annesinden ayrılıp okula gitmek istemiyor. Konfor alanının dışına çıkmaktan çekinen Minik Rakun'a annesi bir aile sırrı veriyor. Annenin "avucundaki öpücük" ismini verdiği sır, Minik Rakun'la birlikte okula gidiyor. Böylece, girdiği bir ortam ne kadar korkutucu olursa olsun annesi yanında olmasa da onun sevgisini her zaman hisseden Minik Rakun, daha öz güvenli ve mutlu bir şekilde annesinden ayrılabiliyor. Sade anlatımı ve güzel çizimleriyle çocukların ilgisini çeken Avucundaki Öpücük kitabı, konusu ile çocukların ayrılık korkusunu gidermeye yardımcı oluyor.

 

"Avucundaki Öpücük" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuklar, dünyayı her zaman en sevdikleri kişiyle deneyimlemek istiyorlar. Dolayısıyla yanlarında ebeveyn olmadığında kaygı duyabiliyorlar. Avucundaki Öpücük, bu kaygıyı bir ritüelle ortadan kaldırabilecek güçte bir kitap. Avucundaki Öpücük, size "Çocuğuma bir kitap okudum ve hayatımız değişti." cümlesini kurdurabilecek iddiada bir çocuk kitabı. Özellikle 3 yaşından sonra, kreş dönemine gelmiş ve sizden ayrılma kaygısı yaşayan çocuğunuza bu kitabı rahatlıkla okuyabilirsiniz. Ara ara ortaya çıkarıp hatırlamanızda, kitaptaki ritüeli veya benzer ritüelleri hayatınıza almanızda fayda var. Çocuğunuzun kaygılarının azaldığını ve sizden çok daha kolay ayrılabildiğini göreceksiniz. Uzun cümleler 3 yaşından küçük çocuklara fazla gelebilir fakat Ruth E. Harper'ın güzel ve etkileyici çizimlerine çocuğunuzla birlikte bakabilir, konu üzerine konuşabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

1993 yılında basılan Avucundaki Öpücük, birçok kreşte ilk gün kitabı olarak okunur. Yalnız olmadıklarını hisseden çocuklar, bu kitapla okulda ilk günlerini daha rahat bir şekilde atlatır. Yazar Audrey Penn'in 32 sayfadan oluşan kitabı, okul çağındaki çocuklara öz güven kazanmaları yolunda bir rehber olur. Kitap, çocuklara basit ve sade bir anlatımla sevildiklerinin mesajını verir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Audrey Penn, Avucundaki Öpücük kitabından sonra çocukların hayatta duyabileceği kaygıları gidermek üzere Minik Rakun'un farklı hikâyelerinin yer aldığı kitaplar çıkarır. Avucundaki Öpücük kitabından sonra dilerseniz Minik Rakun Bir Cep Dolusu Öpücük ile kardeş bekleyen çocukların kaygısını giderebilir, okulda ve hayatta çocukların karşısına çıkabilecek zorbalarla baş edebilmek için Minik Rakun ve İri, Kötü Kabadayı adlı kitaptan faydalanabilirsiniz. Cesur Minik Rakun cesur olmanın korkusuz olmak anlamına gelmediğini çocuğunuza anlatabilir, arkadaşında yatıya kalan ama geri döndüğünde her şeyi bıraktığı gibi bulamayacağından endişe eden minikler için de Minik Rakun Arkadaşında Yatıya Kalıyor kitabını okuyabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.11.2021

Çok beğendik

Harika bir kitap oğlumla çok eğlenerek okuyoruz

12.09.2021

Nefis...

Pırıl pırıl bir kitap. Sıcacık, yumuşacık.

15.06.2021

Çok sıcak

Çok çok beğendim. Okula yeni başlayacak ya da ebeveynden ayrı kalma durumlarında yardımcı kitap olabilir

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.