4/5 - 17 Kişi Yorum Yap
46,9 TL
67,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Şubat - 02 Mart
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Tek cilde sığdırılan en iyi Avrupa tarihi kitabı."
- The Times

J.M. Roberts Avrupa'nın değişen tarihini ve insanlarını buz devri ve klasik uygarlıklardan başlayıp Hıristiyanlığın yükselişine ve modern çağda Avrupa entegrasyonuna kadar izliyor. Avrupa Tarihi kitabı farklı dönemlere yayılan Avrupalı kimliğinin gelişimini de farklı biçimlerde geniş kapsamlı bir şekilde anlatıyor.

"Geçmişin tüm alanlarını kavrama ve iletme yeteneğiyle Roberts, neslinin önde gelen tarih dehaları arasında sayılmalıdır."
-Guardian-

"Muazzam bir sentez çalışması... Olağanüstü olgusal tutarlılık ve sağlam değerlendirmeler."
-Daily Telegraph-

"Büyükbaş hayvanların Minos Medeniyeti'ndeki öneminden 'liberal uygarlığın temelleri'nin sorgulanmasında Freud'un etkisine kadar uzanan geniş bir inceleme... Özetleme ve ifade yeteneği ise olağanüstü."
-Economist, Raymond Carr-

"Roberts bir dizi geniş kaynağı ve metodu bir sanatçının ilhamlı kalemiyle birleştirmiş."
-Independent Sunday-Sayfa Sayısı: 775

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

 

Puanlamalar

%76,5
%5,9
%5,9
%11,8
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.05.2019

Güzel bir seçim

Dün akşam bitirdim. Avrupa tarihi okumak isteyenler için okunması gereken bir kaynak. Çeviri güzel ve akıcı. Konu geniş bir konu olduğu için doğal olarak tek bir kitap yeterli olmayacaktır. Ancak Avrupa tarihi ile ilgili bir okuma listesi yapıldığı taktirde muhakkak içinde yer alması gereken bir kitap. Kitap bugün ki sorunların kaynağını görme açısından da oldukça ufuk açıcı özellikle bu topraklarla ilgili bazı soruların yanıtıda bence 'Avrupa Tarihi' içinde saklı. Okumak isteyenlere iyi okumalar diliyorum Ben e-kitap olarak okudum en kısa sürede de basılmış şeklini edineceğim

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız