31,5 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Atatürkün Yasaklanan Kitabı Yahudi Casus Suzy Liberman'ın Anıları Kitap Açıklaması

 

Suzy Liberman, aslında Ortadoğu coğrafyasının Türk milleti elinden çıkmasına sebep olan derin casusluk mesleğinin kitabını yazmış, Polonya doğumlu Yahudi kadın casus. Osmanlı’nın Filistin’i kaybetmesinde başrol oynamış isimlerden ve bu esnada yaptıklarının askeri strateji ve istihbari güvenlik açısından, Atatürk tarafından Türk milleti adına tekerrür etmesin diye 1935 yılında tüm subay ve astsubaylara kitap olarak dağıtılmıştır.

Bu olaylar yaşanırken Mustafa Kemal Atatürk, Süveyş Kanal Muharebe’sinde Osmanlı ordusunu komuta ediyordu. İşte mağlubiyeti getiren sonuç belliydi. Nili Yahudi yerel istihbarat örgütü, İngiliz ordusuna Osmanlı ordusunun geri planı hakkında bilgi aktarıyordu. Kudüs bu yüzden kaybedilmişti.

Bu tarihsel arka planın tanığı Mustafa Kemal Atatürk, bu kitabı tüm subaylara dağıtılmasıyla kalmamış, Siyonist İsrail devletinin kuruluş sürecinde, 1937 yılında şunları söylemek durumunda kalmıştı:

“Şimdi kendimize kafi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için, İslamiyetin mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hristiyanların nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyete lakayt olmakla ittiham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen peygamberin son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hakimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız.”

ATATÜRK tarafından basılma emri verilen bu kitap, hikaye tadında bir istihbarat kitabı olmasına rağmen, içerisinde stratejik ve saklanan bilgiler içermektedir. Bu kitap Atatürk tarafından kurulan devletin kurumları tarafından 1936 yılında talimatla toplatılarak yasaklanmıştır.

“Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı” Siyonizmin gelişim sürecine ve devletleşmesine farklı bir bakış getiren, günümüz olaylarıyla bağlantısını kuran, Mescid-i Aksa tatışmalarının güncel olduğu bir dönemde her bakımdan tartışma yaratacak bir kitap.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.01.2021

Okunması gereken kitap

Güzel bir kitap tavsiye ederim. Kitap günümüze de ışık tutuyor. Yapılan yanlışların tekrar yaşanmaması için önemli bir kitap.  31.10.2019 Atatürk Kanal Operasyonu : "Süveyş Kanal Muharebesinde Osmanlı Ordusunu komuta ediyordu."Cümlesinde Suriye Filistin Cephesi kastedilmiştir. Kitap dolu günler dilerim.

26.09.2020

Yasaklanan kitap

Dun yasadiklarimizi bugun de yasamayalim diye unutmamak ve o zor mücadele gunlerini gelecek nesillere de anlatmak için  keisnlikle okunmasi gereken bir kitap.

07.06.2020

Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı Yahudi Casus Suzy Liberman'ın Anıları

Her zaman Osmanlının ekmeğini yiyip, gözunu oyanları...Oynanan oyunları anlatıyor...Aslında hepimiz bu gerçekleri görüyoruz, biliyoruz....Okunması gereken Güzel kitapŞimdi bile değişen  ne var...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.