Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri Kitap Açıklaması

 


İlk öykü kitabı olan Fildişi Karası ile çok olumlu tepkiler alan Yekta Kopan, duru, abartısız, akıcı dili, yaşamın içinden seçilmiş, şaşırtıcı ayrıntılarla zenginleştirilmiş konularıyla; hüzün ve duygusallıkla mizah ve ironiyi dengede tutmayı başaran kurgularıyla, Türk edebiyatı içinde kendine özgü yolunu bulmuş görünüyor. Olayın ön planda tutulduğu öyküleri, titizlikle işlenmiş, fazlalıklardan arındırılmış, çok yönlü, çok boyutlu karakterlerle donatılmış 'insan olan' türlü şeyle bezenmiş. Gerçekçi bir anlatım içinde hayalgücüne de çok yer vermesi, Yekta Kopan'ın öykülerinin öne çıkan özelliklerinden. 'Yaşam kurgulanmalıdır' diyor Yekta Kopan ve insanlık durumlarından beslenen öyküler yazıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2001


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.08.2019

Okunması gereken 1001 kitap

Akıcı ve kıvrak bir dil. Yazarla adeta konuşmuş ve sizin hayat hikayenizi anlatıyormuş hissi yaşatıyor. Ruhsal zenginliği bol olan eser bir çırpıda okutuyor kendini.

11.11.2016

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri

Güzel bir eser, dili de akıcı oldukça. 8/10

06.01.2002

Ayşen'e ve A.Korcan Derinsu'ya Dostoyevski okumasını tavsiye ve ısrar ediyorum. Yekta Kopan'a iyi yolculuklar diliyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.