0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
16,8 TL
28,0 TL %40
Standart Teslimat : 08 Aralık - 11 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Asırlık Sevda Kitap Açıklaması

“30 yıl sonra doğsaydı her şey daha farklı olabilirdi,” denilen bir hayat hikâyesine sahip Nuri Demirağ, ilk yerli uçak, ilk gök okulu gibi çok ileri görüşlü projelere imza atan, fakat gerek devlet bürokrasisi, gerek emperyalistlerin pazara tek başına hâkim olma çabalarıyla projeleri sekteye uğratılmış bir yurtseverdi. Hayatına onca parlak başarı sığdırmış Demirağ’ın hikâyesi, ne yazık ki yoluna koyulan engellerle hazin tonlar taşıyan bir anlatıya da sahiptir.
Tıpkı Yahya ve Asiye’nin aşk hikâyesi gibi. Tutkunun, sevdanın ve gençlik hayallerinin birbirine kenetlediği iki âşık, zoraki gerekçelerle koparıldıktan yıllar sonra karşılaştığında hangi yaraları tamir edecek, Nuri Demirağ’ın tutkulu öyküsü iki âşığı nasıl bir araya getirecektir? Yahya ve Asiye, Nuri Demirağ’ın projesini gerçekleştirmesi için ölesiye çabalarken birbirlerine adım adım yaklaşacaktır.
Kurguyla gerçeğin ve belgeselin ustaca harmanlandığı bu sürükleyici romanda, tüm kahramanları birleştirenin taptaze sürgün vermiş Cumhuriyet sevgisi ve fedakârlığı olduğunu duyumsayacak, yakın tarihimize, yarım kalmış hikâyelerin düşürdüğü gölgeleri izleyerek farklı bir bakış atacaksınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.