49,2 TL
Standart Teslimat : 25 Mart - 28 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Asi Peygamberler Kitap Açıklaması

 

Dinler ve peygamberler doğrudan anlatıldığı gibi midir? Üzeri örtülmüş gerçeklerle dolu olan bir peygamberler tarihinden söz edilebilir mi? Hakikat ve anlam arayışına girdiğiniz olur mu? Peki, günümüzün tasavvuf düşüncesi ve yaşam felsefesi konusunda merak ettikleriniz var mı? İşte, tüm bu soruların cevaplarını bulmak istiyorsanız Asi Peygamberler adındaki kitabı okuyabilirsiniz. Yazar Çağrı Dörter'in, diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da kendi içsel yolculuğunuza çıkma yolunda bir adım daha atabilir; yazarın deyimiyle 'kendinizi daha özgür' hissedebilirsiniz. Gelin, dikkat çeken kitabın içeriğine bir bakalım.

 

"Asi Peygamberler" adlı kitabı neden okumalısınız?

Tasavvuf, hayatın anlamı, ruhsal ve bedensel ayrım gibi dinsel ve felsefi konulara ilginiz varsa bu kitabı okumalısınız. Çağrı Dörter kitabında peygamberlerin yürüdükleri yolların insanlardan her zaman gizlendiğini, açıklanmadığını iddia ediyor. Yazar bu kitabın, insanlık tarihi boyunca bir sır gibi gizlenen, yalnızca kendi içinde kapalı kalmış gruplar içerisinde bulunan kişilere aktarılabilen inançların, elçilerin hakikatini ve gerçeğin ne olduğunu anlatmak amacıyla yazıldığını belirtiyor. Kitapta asi peygamberlerin kimler olabileceği üzerinde duruluyor. Çağrı Dörter kitabında, asi peygamberlerin aslında hakiki yaşam felsefelerinin, öğretilerinin ne olduğunu; onların insanlığa önerilerinin ve bildirdiklerinin neden engellerle karşılaştığını kendi öznel dünyasından yanıtlamaya çalışıyor. Yazar, peygamberlerin asıl öğretilerinin insanlara erişiminin engellendiğini savunuyor ve kitabında bu konulardaki sır perdesinin ortadan kaldırılacağını iddia ediyor. Siz de eğer, Nuh'un gemisini, İbrahim ve Hint inançlarında yer alan yazılı belgelerdeki konumunu, Musa ve Firavun öyküsünü, Adem ve Havva birlikteliğini başka bir gözle inceleyen Çağrı Dörter'in fikirlerini merak ediyorsanız Asi Peygamberler adlı kitaba bir şans verebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Uzun süre kendi içsel yolculuğu konusunda çalışmalar yapan Çağrı Dörter, tasavvuf ve din konusunda kitaplar yazar ve söyleşiler yapar. Yazarın, Asi Peygamberler isimli kitabı da yine bu söyleşilerinin ve tasavvuf çalışmalarının sonucunda yazılarak okurlarla buluşur. 2019 yılında Destek Yayınları tarafından basılan Asi Peygamberler isimli kitap, Aklın Doğuşu alt başlığı ile okuyucuya sunulur. Kitabında kapağında yer alan ve gerçeğe bağlı kalan bir kişinin gerçek dışı olana şiddetle karşı çıkacağını anlatan veciz söz, kitabın ana fikrini de özetler.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın, Garip - Var Olan Her Zerrenin Hikâyesi, Bugünün Tasavvufu-Tasavvufa Giriş, Sezginin Sonsuzluğu adlı kitaplarını da inceleyebilirsiniz. Bu kitaptaki gibi gizemli konular ilginizi çekiyorsa Ezoterik Tasavvuf - Tasavvufta Semboller Kavramlar ve Ezoterik Sırlar adındaki kitabı da listenize ekleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.04.2021

Sonunda seri tamamlandı!

Devam kitabı olan "Sezginin Sonsuzluğu"nu nasıl beklemişsek artık, çıktığından beri kendi alanında ilk sırada. Bu, ilk bölümü. Hayatımı değiştiren kitap! Din aslında neymiş, peygamberler aslında nasıl varlıklarmış, nasıl bize yanlış öğretilmiş. Ders kitabı olmalı okullarda. 4 kez okudum, hepsinde de başka bir kitap okumuş gibiydi.

04.04.2021

Bilgimi derinleştiren

Kitabı okuduktan önce ve sonra  diye iki dönem oluştu ...Açık ve net  cümlelerle harika bir anlatımla bilgilendiriyor bizi...İkincisi  çıktı mı diye bakıyorum..Merakla bekliyorum..

05.07.2020

Hayat değiştiren kitaplardan

Yıllardır kafamda dönüp duran sorulara yanıt bulduğum, içimi ferahlatan, ufkumu açan kitap. Evrene, varoluşa, dinlere ve en çok da kendine dair merakı olan insanlar mutlaka okumalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.