56,0 TL
Standart Teslimat : 27 Mayıs - 30 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Millennium Serisi 3.Kitap Kitap Açıklaması

 


"Sizi uyarıyoruz: Millennium üçlemesi kesinlikle bağımlılık yapıcı."
-The Guardian

"Dönüp tekrar tekrar okumak istiyorsunuz. Millennium üçlemesi bu milenyumun en iyi üçlemesi." -John Timpane, Philadelphia Inquirer

"Stieg Larsson'u okumak, sert bir kahve gibi sizi canlandırır… Kitaplar sıra dışı bir şekilde aksiyon dolu ve düpedüz bağımlılık yaratıcı. Larsson son derece zeki bir aktivist ve feminist olmanın yanı sıra Tanrı vergisi bir aksiyon yazarlığı yeteneğine de sahip…"
-David Kamp, New York Times

"Kasırga gücünde bir roman. Alexandre Dumas'ın Üç Silahşörler'ini veya Charles Dickens'ın romanlarını aynı hararetli heyecanla okumuştum. Olağandışı… Hiç gocunmadan söylüyorum: Muhteşem."
- Mario Vargas Llosa, El Pais

"Larsson üstün bir yazar. Kurgunun birçok katmanını sıkıca bir ipe bağlıyor ve sayfa sayfa okuyucuyu sürüklüyor. Kitabın sonu, böyle bir seride isteyebileceğiniz her şeyi size veriyor."
-Leonard Zeskind, Kansas City Star

"Her yeni nesil Salander ve Blomkvist'i bir gün okuyacak ve onların dünyasına kapılacak."
-Sarah Weinman, BN.com

"Şu anda yaşadığımız hayatı yüzlerce ve yüzlerce heyecanlı sayfada yeniden keşfetmek isteyen kimse bu üçlemeyi kaçırmasın. Son kitabın muhteşem bir kurgusu var. Kitap, çağdaş edebiyatın en mükemmel sonlarından birine doğru ilerledikçe kitap hiç bitmesin istedim."
-Alan Cheuse, Chicago Tribune

"Kalbinizi durduracak sahnelerde polisiye edebiyatın en unutulmaz karakterleriyle tanışmaya hazırlanın. Bu kitap Larsson'un ismini edebiyatın en orijinal ve tutkulu seslerinden biri olarak tarihe kazıyor."
-Ellen Shapiro, People

"Millennium serisi dünya çapında benzersiz bir yayıncılık mucizesi."
-Kate Mosse

"Hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak; bu kitabı da gecenin ilerleyen saatlerine dek okuyacaksınız. … İsveçli bir bilgisayar manyağının bizi soluksuz bırakabileceğini kim düşünebilirdi ki?" -Daily Express

"Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak. "
-Sunday TimesSayfa Sayısı: 800

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegasus

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Ejdarha Dövmeli Kız çizgi roman oluyor

Ünlü çizgi roman yayıncısı DC Comics, Ejderha Dövmeli Kız'ı çizgi romana dönüştürecek. DC Comics, Stieg Larsson'un eserini çizgi roman olarak öyküleştirmek üzere polisiye yazarı Denise Mina ile anlaştı. Milenyum serisinin her kitabı, iki çizgi roman olarak piyasaya sürülecek. Serinin ilk kitabı olan Ejdarha Dövmeli Kız'ın çizgi romanları 2012, ikinci ve üçüncü kitapların çizgi romanları ise 2013 ve 2014 yıllarında yayımlanacak. Mina, illüstratör Leonardo Manco tarafından çizimleri yapılan ve toplam 6 kitaptan oluşan çizgi roman serisinin ilk kitabının neredeyse hazır olduğunu söylüyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Derin devletten daha derin
A. Ömer Türkeş

Stieg Larsson’un “Millennium Üçlemesi”, 41 ülkede 20 milyona yaklaşan satış rakamı ve kazandığı edebiyat ödülleri ile kitap endüstrisi için global ölçekte fenomen olmuştu. Birkaç da sinema uyarlaması yapıldı. Yapılmaya devam da edecek. Üçlemenin biraz gecikmeli başlayan Türkiye serüveni de gerek satış rakamları gerek aldığı eleştiriler açısından başarılıydı. “Ejderha Dövmeli Kız” ile başlayıp “Ateşle Oynamayı Seven Kız”la devam eden “Millennium Üçlemesi”nin son cildi geçtiğimiz günlerde yayımlandı; “Arı Kovanına Çomak Sokan Kız”. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.07.2014

Polisiye budur.

Bu kitap üzerine başka bir polisiye okumadım 3 kitabıda severek okudum.

24.07.2013

maalesef bitti

Açık ara okuduğum en iyi polisiye. Kitabın kalınlığı sızı yanıltmasın bir solukta okuyacaksınız ya da soluk bile alamadan.

20.06.2013

kahve-sandviç ikilisi

Dikkat; seri hakkında bilgi içermektedir! İlk kitapta bir süre kahramanlarımızın karşılaşmalarını sabırsızlıkla bekledik. Tam ikincisinde daha çok Lisbeth- Mikael diyaloğu olacağını düşünürken yine tüm kitap boyunca ayrı cephelerde boğuştular. Üçüncü kitap da kurgu olarak bundan farklı değildi. Ama belki de bu hikayedeki en güzel taraf kahramanlarımızın direkt temasta bulunmadan, konuşmadan birbirine güvenmeleri ve her ikisinin de müthiş yetenekli olmalarıydı.  Sonuç olarak; sadece bir "çok satan" diyemezsiniz bu seriye. Kesinlikle daha fazlası var. İsveç edebiyatını sevmeme sebep oldu ve nedense içimde inanılmaz derecede kahve ve sandviç tüketme isteğine...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.