5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
31,2 TL
40,0 TL %22
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 Ocak - 25 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Ar-Ge El Kitabı Kitap Açıklaması

Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) faaliyetleri son yıllarda devletler için ekonomik büyüme ve bağımsızlığın aracı, şirketler için de rekabetçiliğin ve sürdürülebilir büyümenin temel şartı olmaya başlamıştır. Türkiye’deki kamu ve özel sektör aktörleri de bu değişime ayak uydurarak Ar-Ge faaliyetlerini arttırmaya çalışmaktadır.

Ne var ki Türkiye’deki Ar-Ge faaliyetlerinin yüksek verimle gerçekleştiğini ve istenilen başarıların elde edildiğini söylemek şimdilik mümkün görünmemektedir. Arzulanan hedeflere ulaşılması için söz konusu faaliyetler belirli bir metodolojiye kavuşmalı, sistemleşmeli ve kurumsallaşmalıdır. Bu nedenle akademik birikimden yararlanarak öncelikle ilgili kavramlarda bir anlayış birliğine ulaşmalı, ardından da pratik sahanın gerçeklerine uygun modeller geliştirilmelidir. Dr. Ömer Özdinç, bu ihtiyaçlara cevap vermek üzere profesyonel hayatta 15 yıllık Ar-Ge ve inovasyon alanlarında edindiği tecrübeleri akademik araştırmalarla besleyerek bu çalışmayı kaleme almıştır.

Elinizdeki bu kitap, Ar-Ge faaliyetleri yürütücü ve yöneticileri, akademisyenler, teşvik politikası geliştiren kamu mensupları, araştırmacılar ve Ar-Ge kariyeri düşünenler için bir başvuru kaynağı niteliğindedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.10.2020

Değerli bir kitap

Türkiye'de kitabın konusu kapsamında çok fazla kitap yok, eksikliği bir nebzede olsa  gidermesi anlamında faydalı bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.