3/5 - 4 Kişi Yorum Yap
13,5 TL
18,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 05 - 09 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Aptallaştıran Eğitim, ABD eğitim sistemi içinde yıllarca öğretmenlik yapmış bir eğitimcinin itirafları. Bir vicdan muhasebesinin dışa vurumu. Kitap, tam da adının çağrıştırdığı şeyi söylüyor: Okul eğitiminin işlevi ve doğası gereği aptallaştırdığını. Gatto’ya göre eğitim reformu gereksiz çünkü okullar kendilerine biçilen rollere uygun olan işlevi ve tam da kendilerinden bekleneni yerine getiriyor. Yani okul değiştirilemez, dönüştürülemez bir kurumdur.

Yediğimiz karpuzda ıspanak tadı bulamayacağımız gibi yaygın eğitimin verildiği okullarda da mutlu, özgür, öz güvenli bireyler yetiştiremeyeceğiz.

Kitap boyunca ABD tarihinden birbirinden ilginç örnekler verilmesi kitabı bir kat daha ilginç hâle getiriyor. ABD ve eğitim sistemi hakkında anlatılanları düşünürken bir yandan da ülkemizin eğitim pratiğini düşünmekten kendinizi alamayacaksınız.

 

Editör              : Serbun Behçet

Düzelti            : Serdar Aysev

 

 

Puanlamalar

%50
%0
%0
%25
%25
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.12.2019

Bu kitap velilere zorunlu olmalı!

Eğitim eğer kendini gerçekleştirmek için bireye gereksinimi olan araçları sağlıyorsa yararlı!  Ama eğitim kurumlarının amacı bu mu acaba? Gatto'nun tüm kitapları okunmalı!!!!!!

28.03.2019

Aptallaştıran Eğitim

Eğitim şart ama nasıl bir eğitim? Aklımdaki sorulara yeni bir bakış açısıyla cevap aramaya başlamamı sağlayan ufuk açıcı bir kitap. Tüm eğitimcilerin okuması gerektiğini düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.