32,85 TL %18
27,0 TL
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı
Standart Teslimat : 06 Şubat - 09 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Antika Titanik Kitap Açıklaması

 

Saatte 300 kilometre hızla giden bir spor araç, sürpriz mekanlar ve deneyimlerle karşılaşacağınız bir yolculuk yapmak ister miydiniz? İnsanlar, kitap okurken nefesini kesebilecek böyle bir yolculuk yapabileceğini pek sanmaz, Murat Menteş'in romanları ile tanışmış olanlar hariç. Murat Menteş'in kaleme aldığı Antika Titanik adlı eseri, oldukça etkileyici bir yapıt niteliğinde. Gelin; Murat Menteş'in filmlerden, düşünürlerden, felsefecilerden ve şairlerden alıntılara sıkça yer verdiği; hiperaktif zekâsının ürünü olan Antika Titanik adlı eserini kısaca inceleyelim.

 

"Antika Titanik" adlı kitabı neden okumalısınız?

İçinizde aksiyon filmi izlemişçesine heyecan uyandıracak ve hayranlığa sebep olacak Murat Menteş'in Antika Titanik adlı eseri; fantastik kurgusu ve karakterleri, zaman zaman argo jargonu ve olağanüstü hayal gücü ile oldukça sürükleyici bir roman. Toplam 360 sayfadan oluşan kitaptaki olayların çoğu Titanik isimli gemide gerçekleşiyor. Gemide sıra dışı olaylar ve kahramanlar yer alıyor. Murat Menteş, sürükleyici üslubuyla okuyucunun dikkatini bir an olsun kaybetmezken anlatımında birbiriyle nasıl bağlantı kurduğuna hayret edeceğiniz olaylar ve karakterler silsilesiyle bir bütünlük oluşturuyor. Beş bölümden oluşan kitaptaki akıl oyunları, aksiyon sahneleri, yaratıcı kurgunun yanı sıra Camus'den, Kierkeegard'dan yaptığı alıntılarla okuyucuyu felsefî sahalarda dolaştırmaktan geri durmuyor. Yazar, olumsuzlukları ve usulsüz ilerleyen sistemi de oldukça sivri bir dille eleştirmekten çekinmiyor. Çok güleceğiniz, çok düşüneceğiniz, dehasına hayran kalacağınız yazarın Antika Titanik adlı kitabını bir solukta okuyarak epey keyifli vakit geçireceğinize eminiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Roman yazarı Murat Menteş'in Garanti Karantina adlı bir şiir kitabı olduğunu, Deplasmanda Plasebo ve Şeyhim Işınla Beni' adlı şiirlerinin ise Kaan Boşnak tarafından bestelendiğini biliyor muydunuz? Yazar, Korkma Ben Varım adlı kitabı ile Türkiye Yazarlar Birliği tarafından roman dalında ödül alır. Romanlarında çok fazla mübalağa, teşbih, seci, sehl-i mümteni, tecâhül-i arif gibi edebî sanatlara yer veren yazarın Antika Titanik adlı eseri; ustaca kurgusu ve sıra dışı karakterleri ile kara mizahın ve ofansif mizahın da örneklerini içerir. Tasvir ve betimlemelere pek yer vermeyen yazarın daha çok olay örgüsünü ve karakterleri öne çıkardığı Antika Titanik adlı kitabının ilk baskısı, 2018 yılında April Yayıncılık tarafından yapılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Komik, ilgi çekici, bilgi dolu ve bazen de bol hicivli romanları ile dikkatleri çeken Murat Menteş'in Antika Titanik adlı romanını beğendiyseniz Korkma Ben Varım, Dublörün Dilemması ve Ruhi Mücerret adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.02.2021

zeka ve hayal

Murat Menteş tarzını,zekasını,hayal dünyasını sevip ilgisini çekenlerin şaşırmayacağı,eğlendirirken düşündüren kitap.Menteş'i özümsemek için okumaya Korkma ben varım,Dublörün dilemması kitaplarından başlamınızı tavsiye ederim sonra devamı geliyor zaten.

29.01.2021

heyecanla

Çok merak ettiğim bir kitap

05.12.2020

gülme garantili

alıntılarımın kaynağı olan şaheser

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.