3,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap
90,0 TL
150,0 TL %40
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
Bu üründe kargo bedava!

Antik YakınDoğu Kitap Açıklaması

Günümüzde Akdeniz’den Yakındoğu’ya, antikçağla ilgili bilgilerin mekânsal ve kronolojik ufku olağanüstü şekilde genişlemiştir; dahası, belli uygarlıklarla sınırlı oldukları sanılan olguların, belirsizliğe yer vermeyecek bir şekilde birbiriyle daha bağlantılı olduğu anlaşılmaya başlanmıştır.

Dolayısıyla Yakındoğu’nun tarihini antikçağın diğer “tarih”leriyle bütünleştirmenin başlıca yollarından biri, kültürel ufkun kapsamını antropolojik olarak, kültürler arası ilişkiler anlamında genişletmektir; ancak bunu yapmanın başka bir yolu daha vardır, o da bölgesel özellikleri yapısal ve paradigmatik açıdan incelemektir. Elinizdeki kitabın amacı tam da budur.

(Tanıtım Bülteninden)

Kapak: Adnan Elmasoğlu

Yay.Yön: Mustafa Küpüşoğlu

 

Puanlamalar
%18,2
%45,5
%27,3
%0
%9,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.02.2021

yakın doğu

güzel bir kaynak kitap

16.11.2020

Antik Yakındoğu

Elit bir yazarın, tarihçinin elinden çıkmış muazzam bir araştırma kitabı. Size çok şeyler katacak bir kaynak.

19.07.2020

Antik Yakındoğu

Umberto Eco gibi bir tarih ve edebiyat duayeninin gözetiminde yazılmış,günümüze de siyasi ve kültürel olarak rehberlik edecek eşsiz bir bir bilgi kaynağı...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.