4/5 - 17 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,0 TL
30,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 15 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 16 Ekim
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Çocuklukta Yaşanan Duygusal İhmalin  Görünmez Etkilerini Bilmek ve İyileştirmek

Anneniz dalgın, mesafeli, hatta küçümseyici miydi? Kurduğunuz ilişkiler ya da kendinize verdiğiniz değer konusunda sorunlar yaşadınız mı? Duygusal açıdan orada olmayan annelerin yetişkinliğe erişmiş çocukları, genellikle hayatlarında neyin eksik olduğunu tam olarak anlayamazlar. Buna karşılık, ihmalkar annelerin çocukları yaşadıkları duygusal travmanın farkındadırlar ama bunun kalıcı ve zarar veren etkilerini gözden kaçırırlar.

Psikoterapist Jasmin Lee Cori binlerce kişide yetersiz annelik yüzünden açılmış her türlü yaranın iyileşmesine yardımcı olmuştur. Yazar, öncü niteliğindeki bu kitabının yeni baskısında, hem anneye hem de çocuğa şefkatle yaklaşmakta ve şu konulara açıklık getirmektedir:

  • Annenizin dalgın ya da incinmiş olmasının muhtemel nedenleri ve size veremedikleri
  • Çocuklukta yaşanan duygusal ihmalin kalıcı etkileri
  • Derinlemesine düşünce ve alıştırmalarla içinizdeki çocuğu bulmanın ve ‘anne boşluğu’nu doldurmanın yolları
  • Kendiniz (ve belki de çocuklarınız) için daha mutlu bir geleceğe adım atmanın yolları

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

 

Puanlamalar

%58,8
%23,5
%11,8
%5,9
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.10.2019

Mutlaka okunmalı

Bu kitap sadece anneler için yazılmış sanmayın. Çocukluk yaralarınızı sarmak için çok güzel bir kaynak. Kesinlikle tavsiye ederim.

08.09.2019

Güzel

Annesiz büyüyen çocukların yada duygusal açıdan anneyle aktif zaman geçirme şansı olmayan çocukların ruhunda açılan yaraların tüm hayatını nasıl etkilediğini çok açık bir dille anlatımış, bunun yanında bu yaraların nasıl onarılması gerektiğiyle ilgili reçeteler vermiş bir kitap. Ayrıca kitap içerisinde, bölüm aralarında bulunan küçük testler kendinizle yüzleşmenizi sağlıyor. Tüm bunların yanında nasıl ebeveyn olunur sorularını da cevaplıyor. Kısaca tüm kütüphanelerde bulunması gereken bir kitap.

24.07.2019

Etkileyici

İy bir anne olmak için okunuyor ise doğru bir seçim, kişisel ilerleyiş için okunuyor ise daha doğru bir seçim. Geçmiş yaşantılar yüzünden biraz yorucu bir okuma süreci geçirilebilir ancak iyileşmek için cesaret veren bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız