20,4 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Anneannem Kitap Açıklaması

 


"O günler gitsin, bir daha geri gelmesin..."
Bu coğrafyada yaşayan herkesin şu ya da bu şekilde bildiği ama üzerinde konuşmamayı tercih ettiği saklı yaşamlar. Ermeni ve Hıristiyan iken Türk ve Müslüman olmuş binlerce çocuktan biri:
Heranuş ya da diğer adıyla Seher.
Torunu Avukat Fethiye Çetin anneannesi hakkındaki gerçeği yıllar sonra öğrendi. Anneannesinin akrabaları Gadaryanlara ise onun ölümünün ardından ulaşabildi. Konuşacak çok şey, sorulacak çok soru vardı.
"Yaşamı boyunca akla hayale gelmeyecek zorluklara göğüs germiş, çocuklarının ve yakınlarının karşısına çıkan engellerle baş etmiş bu kadın, gerçek kimliği söz konusu olduğunda neden kendini bu kadar çaresiz hissediyordu? Neden ailesini ve kimliğini savunamıyor, isteklerinin arkasında duramıyordu?
Anneannemin her acı hatırayı anlatıp bitirirken tekrarladığı cümlede gizli belki de bu soruların cevabı: O günler gitsin, bir daha geri gelmesin...Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.04.2016

Yürek Burkan Bir Kitap

Bazı gerçekleri naif bir dille anlatan, yüreğinize dokunan, zaman zaman gözyaşlarına boğulmanıza neden olan bir kitap. Bazen ÿ"keşke daha uzun olsaydı da sayfa sayfa okumaya devam etseydimÿ" dediğiniz bir anlatımı var.

22.07.2014

Dokunaklı

1915 Ermeni tehciri/soykırımı konusunda ne düşüyor olursanız olun, bu kitabı okuduğunuzda ÿ"anneanneÿ" için hem üzüleceksiniz hem de ona derin bir saygı duyacaksınız.

07.11.2009

Yüreğinize dokunuyor

Hem anlatım hem de konu yönünden çok başarılı.. Anlatılanlar yüreğinize dokunduğu gibi aile sevgisinin ne kadar kıymetli olduğunu, yakınlarımız yanımızdayken bunun değerini bilmemiz gerektiğini hatırlatan muhteşem bir eser..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.