36,0 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Anna Karenina - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

 

Lev Nikolayeviç Tolstoy (1828-1910): Savaş ve Barış, Diriliş ve Kreutzer Sonat’ın büyük yazarı, sadece toplumsal olayları değil, bireyin duygularını da olağanüstü tasvir yeteneğiyle aktarmıştır. Yazar, en ünlü eserlerinden biri olan Anna Karenina’da evlilik, aşk ve ölüm konularını derin bir gözlem gücüyle ele almış, muhteşem edebi dehasıyla işlemiştir. 1875-1877 yılları arasında Ruskiy Vestnik dergisinde tefrika edilen romanın ilk baskısı 1878’de yapılmıştır. Pek çok yazar ve eleştirmen Anna Karenina’yı gelmiş geçmiş en büyük roman saymaktadır. Tolstoy’un bu büyük eseri birçok kez sinemaya da uyarlanmıştır.

Ayşe Hacıhasanoğlu (1952): DTCF Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Bir süre SSCB Büyükelçiliği Basın Bürosu’nda çevirmen olarak çalıştı. Edebiyat ve sosyal bilimler alanında çeviriler yaptı. Dostoyevski, Tolstoy, Turgenyev, Gorki, Bagirov eserlerini Türkçeye kazandırdığı yazarlar arasında yer almaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.06.2021

muazzam

Tolstoy ile ilk kez tanışıp kendisine hayran kaldığım eseridir.İlk okuduğum zaman 6 yıl önceydi ve tekrar okuyorum şu an ikinci kez ki tadı kendimle birlikte değişen anlamını daha iyi özümsemek muhteşem...  tekrar tekrar belirli aralıklarla okuyacağım nadir eserlerdendir.Her okuduğumda eser hakkında saatlerce konuşup yazabilirim kısaca Tolsty başkadır Tolstoy'un Anna Kareninası bambaşka...

27.01.2021

Harika

1060 sayfa ancak 1 sayfa gibi, akıcı, sürükleyici, heyecan verici, muazzam eser. Okunmalı

25.01.2021

Harika

Kesinlikle okunması gereken bir kitap.hikayede adım adım sanki karakterlerin gözünden yaşıyormuşuz gibi anlatılıyor kalınlığına aldanmayın akıyor gidiyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.