Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Tüm Set Bir Arada

Senin için seti bir araya getirdik. İlgilendiğin ürünün seti burada!
258,10 TL
258,10 TL

Anlatmak İçin Yaşamak Kitap Açıklaması

 

Gabriel García Márquez çapında bir yazarın anılarını yalnızca hayranları değil, bütün edebiyat dünyası nicedir bekliyordu. 20. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran büyülü gerçekçiliğin büyük ustası, Yaprak Fırtınası'ndan Yüzyıllık Yalnızlık'a, Kolera Günlerinde Aşk'tan Benim Hüzünlü Orospularım'a, esin kaynaklarını hep kendi yaşamında, yakın çevresindeki insanlarda aramıştı. O yüzden, yapıtlarıyla yaşamı arasında sık dokunmuş bağlar vardı. García Márquez sonunda anılarını yazdı. Anlatmak İçin Yaşamak, anlatmak, yazmak için yaşamış bir yazarın anılarının çok ötesinde bir kitap. Ancak onun kaleminden çıkabilecek, roman tadında okunabilen bir eser. Anlatmak İçin Yaşamak'ta "Hayat, insanın yaşadığı değildir; aslolan, hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır" diyen yazarın yalnızca yaşam öyküsünü değil, tüm yapıtlarının izlerini de bulacaksınız.

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.01.2010

Yaşamak için okumak...

Nefis bir kitap olmuş. Yazar kendini anlatmış. Biyografi tadında... Okumaya değer...

08.03.2009

yararlı

Hızla, hiç takılmadan okuyabildiğim eserler arasında. Yazarın hayatının ve oluşturduğu eserlerin temeline inmek heyecan vericiydi. Hayatını etkileyen ülke durumunu objektif aktarması yazarın uslubuyla birleşince güzel bir kitap meydana gelmiş. Diğer eserlerine bu kitap sayesinde yakınlığım arttı. Özellikle Yüzyıllık Yanlızlık...

24.12.2008

.

Marquez fanatiği olmasam da durağan bir şekilde ama sıkılmadan okuduğum bir kitaptı.Aslında yazarın büyük eserlerinin hepsini okuduktan sonra okumalıydım diye düşünüyorum,erken davrandım.Bununla birlikte yazarın hayatını öğrenerek eserlerini okumak da farklı bir bakış sağlayacak bundan sonrası için.Ben diğer arkadaşlar kadar zorlanmadım kitabı okurken,çeviri bir tahsin yücel kalitesinde değildi tabii ki ama kitabı okunamayacak hale de getirmedi benim için.Latin Amerika coğrafyası ve yakın tarihini bilmek kitabın okunmasını etkiler,bu görüşe katılıyorum,biraz yakın siyasi tarih bilgisi olan okuyucuların daha rahat edeceğini düşünüyorum.Sonuç olarak hoş bir kitap olduğunu düşünüyorum,okursanız memnun kalırsınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.