31,2 TL
Standart Teslimat : 10 Ekim - 13 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Anlat Dedi Hayat Kitap Açıklaması

 

Sofra hazırdı. Kocası gelmek üzereydi. Antredeki aynada kırmızı rujunu sürdü. Saçlarını düzeltti. “Boşanmakmış!” dedi kendi kendine. Kim sokuyordu bu fikirleri oğlunun aklına merak etti. Sonra gençliğine, tecrübesizliğine yordu sözcüklerini.
Bugünlere kolay mı gelmişlerdi; evliliklerinin üstüne çöken nice bulutlar geçip gitmiş, nice badireler atlatmışlardı...

Bazı hikâyeleri kendinize saklamak istersiniz.
Anlat Dedi Hayat’ta Müge Arbak hayatın ona fısıldadığı bu hikayeleri keyifli, akıcı bir dille ve alabildiğine yaratıcı bir kurguyla anlatıyor. Nakış gibi ince ince işlediği sahnelerde ilişkileri, değişenleri, değişemeyenleri, umutları, geçmişte sıkışanları, geleceğe doğru hareket edenleri ve daha nicelerini kendine has üslubuyla, ustalıkla ele alıyor.

Anlat Dedi Hayat, fırından çıkan sıcak bir poğaçanın yanında bir bardak soğuk üzüm hoşafını ağız tadıyla içmek gibi. Aynı renkmiş gibi görünen, oysa sıra dışı bir gün misali üçe beşe bakmadan yaşanan pek çok hayatın temsili... “Paylaşmak güzel şey” fikrinden hareketle, defterler dolusu yazılmış öyküler arasından seçildi her biri. Bazen yüzünüze kocaman bir gülümseme yayılırken bazen de “Ev gibisi yok.” diye düşünürken bulacaksınız kendinizi. Zaman zaman çıkmaz sokaklarda kovalayacaksınız delik deşik bir geçmişi. Siz karar vereceksiniz “Deli mi ne?” diyenler mi kabahatli yoksa dedirtenler mi… Yaşananlar sadece kader kısmet meselesi mi yoksa Basri Bey yaşadıklarını hak etti mi, doğru olan neydi? Sinsi dünür kendi kazdığı kuyuya düşmeli miydi? Kesin olan bir şey var ki, asla bir yabancı gibi hissetmeyeceksiniz kendinizi. Artık hazırsınız okumaya hayatın içinde görüp de anlatamadığınız o hikâyeleri.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.11.2021

Harika bir öykü kitabı

Kısa kısa 19 öyküden oluşan, sıcacık ve okurken sizi içine çeken bir kitap “anlat dedi hayat”. Müge  Hanım güçlü kalemiyle anlattı, ben doya doya dinledim. Kaleminiz daim olsun Müge Hanım.

29.10.2021

Çok keyif aldım

Kitap seçimlerine çok güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım. Yazar öyküleri çok katmanlı bir şekilde tasarlamış, dikkatli bir okuyucu yazıların içinde saklanmış olan psikolojik çıkarımları görebilir. Bu ancak insanlara ve insan davranışına dair harika bir gözlem yeteneği ile mümkün bence. Son dönemde okuduğum en zevkli kitaplardan biriydi.

15.10.2021

Güçlü bir öykü kitabı

İçinde toplam 19 öykünün bulunduğu harika bir öykü kitabı. Eserde sade, akıcı ve sürükleyici bir anlatım var. Ayrıca hiçbir öyküyü okuduktan sonra "Ben bunu neden okudum?" diye düşünmüyorsunuz. Okumanızı öneririm.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.