3/5 - 21 Kişi Yorum Yap
9,1 TL
14,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 - 26 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bir oteli yönetmekle bir kurumu, geniş bir işletmeyi, bir ülkeyi yönetmek aynı şeydi aslında. İnsan kendini, olanaklarını tanımaya, gerçek sorumluluğun ne olduğunu anlamaya başlayınca bocalıyordu, dayanamıyordu. Ülkeleri yönetenler iyi ki bilmiyorlardı bunu; yoksa bir otel yöneticisinin yapabileceğinden çok daha büyük hasarlar yaparlardı yeryüzünde. Defteri kapadı. Ne gereği vardı artık bunları yazmanın ya da birkaç satır yazıp bırakmanın?


Çağdaş edebiyatımızın en ünlü kişilerinden Zebercet, yaşamını günlük yaşamın gerektirdiği en basit işlevlere odaklamış biri. Görünüşüyle son derece gerçek, basit ve sıradan. Ama içimizde bıraktığı etki öyle mi? Yusuf Atılgan’ın unutulmaz romanı Anayurt Oteli, bir memleket portresi, bir mizaç izahı. Yayımlandığı ilk günden bu yana başucumuzda. Okura düşen de onu daha yakından tanımak. 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%33,3
%33,3
%9,5
%4,8
%19
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.09.2019

Yusuf Atılgan'a selamlar..

Türk modern edebiyatında okuduğum en iyi kitaplardan biri.Yusuf Atılgan,kişi betimlemelerini o kadar iyi yapmış ki......kitaptaki semboller ayrı bir dünya yaratıyor.Okuyacaklara tavsiyemdir.

07.05.2019

Y. Atılgan'ın Aylak Adamları

Üniversite yıllarımda bu kitabı derste hocamızla işlediğimizde Yusuf Atılgan'ın "Aylak Adamları" demiştik. Atılgan'ın Aylak Adam kitabında C.'nin aylak hallerini aslında biz Zebercet'de de görüyoruz. Şimdi yıllar sonra bu kitabı Ömer Kavur'un sinemaya kazandırdığı filmi ile karşılaştırmak için tekrar okuyorum. Zebercet'in arzu, aşk ve yabancılaşma üçgeni, girdap etkisiyle okuyucuyu da içine çekiyor. Kitabın sonunda girdap etkisinden kurtulan okur Zebercet ile birlikte uyanıyor yalnız bir farkla Zebercet ölüme, okur ise yaşama uyanıyor. Gecikmeli Ankara treniyle gecenin içinde uzun bir yolculuğa çıkıyoruz, her istasyonda farklı Zebercetleri vagona alıyoruz. Teşekkürler Yusuf Atılgan'ın aylak adamlarına.

18.03.2019

Anayurt

Okunması zor bir kitap.  Olaylar akışı içinde kaybolmuş bir şekilde , hangi anıdan hangi duruma geçildiği çok net anlaşılamayan bir anlatımı var.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız