Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Amerika adlı roman, Amerika'da yaşamak zorunda kalan genç bir masumu anlatmaktadır. Hizmetçi kız tarafından baştan çıkartıldığı için oraya sürgüne gönderilmişti. Yüzeysel olarak ?ato ve Duruşma'ya fazla benzemez. Ama Kafka, tipik inatçılığıyla, ne kadar çok gerçekçi bir betimlemeye başlarsa, gemilerin, otellerin, büroların dünyası o kadar çok garip, komik ve şaşırtıcı bir hal almaktadır.

Amerika adlı eserde temel endişeler belirir ve bu endişeler kendisini çok küçük bir nesneye çevirerek güçten uzaklaşma veya tamamen gözden kaybolma arzusu ve sanat yaşamdaki sonsuz belirsizliğe karşı olan inancı bunu körükler. Romandaki boşluklar önemsizdir- eğer Kafka onları doldurmuş olsaydı, başka boşlukları hemen fark ederdik...Sayfa Sayısı: 286

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Karl Rossmann, kendini 16 yaşının heyecanıyla, sürgünde, hizmetçi bir kızı hamile bıraktığı için ailesi tarafından suçlanıp Yeni Dünya’ya giden bir gemiye bindirilmiş olarak bulur. Yabancı bir ülkede yalnız ve savunmasız olmasına rağmen gençliğin verdiği iyimserlik ve hiçbir şeyin engelleyemediği esprili bakış açısı ondan yanadır. Karl talihinin peşine düşer ve bir otelde asansörcü olarak iş bulur. Oradan kovulur ve peşpeşe tuhaf karakterlerle tanışarak yeni ufuklara sürüklenir. Son bölümde gizemli bir gezici tiyatroya katılır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.07.2010

Kafka'nın en iyi romanı

Kafka'nın ilk yazdığı ama bence en iyi romanı. Bu kitap üzerine yazacak hem çok şey var hemde yok. Okunmalı sadece.
Benim dikkatimi çeken nokta İthaki yayınları. Böyle büyük bir yayınevinin Kafka'nın hayatı ile verdiği yanlış bilgiler. Milena Jesenka ile evlendiğini yazmışlar. Ancak Kafka hiç bir zaman evlenmedi üstelik Milena zaten evliydi. Bu konu ile ilgili yayınevinede bilgi verdim. Ama dönüş yapmadılar. Umarım diğer baskılarda bu durum düzelir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız