20,8 TL
Standart Teslimat : 11 Ağustos - 14 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Am'a'erkil Kitap Açıklaması

 


Sesini aradığı, daha dingin, bütünlüklü bir ilk kitap olan İncinme Halleri şiir dünyasında haklı bir ilgi görmüştü. Bu ilgi Neslihan Yalman'ın daha cesur bir dil kullanmasına, ilk kitabındaki kadınsı söyleyişi değiştirip, sert bir protest diliyle erkek egemen dünyaya şiddetle itiraz eden bir tutuma yönelmesine yol açtı. Kadın duyarlığının doğurduğu kadınsı söyleyiş küçük İskender'in ilk şiirlerinde görülen itiraza benzer bir itiraza dönüştü. Kadına biçilen roller dolayısıyla görmezden gelinen kadın cinselliği her dizede erkek egemen tavra karşı bir duruşla belirdi bu şiirlerde. Diğer kitaplarını merakla bekleyeceğiz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Şiirden Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.09.2014

Çok güzel

Duru bir Türkçe ile kaleme alınmış pek sahici şiirler. Şiirin Kraliçesi döktürmüş yine.

11.09.2014

Olmamış

Neslihan kardeşimiz ikinci kitabında bazı gereksiz fazlalıklarından kurtulmuş ama dili henüz şiir dili değil. Lafının langur lungur atıyor okurun kafasına. Kİtabın ismi ile tam anlamıyla parsa kapmaya özenmiş, eleştirdiği her şeyin yerine kendisini koyması bir çair için akıllıca alınmış bir karar değil.

25.08.2014

Maşallah

Televizyon ekranınlarındaki afet kedicikler neyse benim için, bu şiir kitabı da aynı ayarda. Yani hepsini çok beğeniyorum. Silikonlu ve büzüşmüş dudaklar mırıl mırıl dizeleniyorlar sanki karşımda koro halinde ÿ"Maşallahÿ" diyorlar mırıl mırıl ÿ"Şiirde yazarım inşallahÿ"  diyorlar hışır hışır. İnsanın içi huşuyla büzüşüyor. Bu hanım kızımızın ikinci kitabında yakaladığı olağanüstü şiir düzeyi için tebrik ediyorum ama tanıtım yazılarında İskender filan demişler olmamış o kısım zira Küçük İskender değil de henüz bildiğin Bursa iskenderi kıvamında. ama olcak olcak. olcak ÿ"İnşallahÿ"

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.