35,0 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Allahaısmarladık Kitap Açıklaması

 


...Yeni gelen emirde, beş günde Akbaş İskelesi'ne gidecek, oradan da vapur ile Anadolu'ya geçecekmişiz.

...Ben siperde düşmanla karşı karşıya olmalıyım. Çünkü çarpışmak, boğuşmak istiyorum. Hem ben, kendimin ne olduğunu anlayayım, hem düşman...

...Maydos [Eceabat]… Bu küçük ve şirin kasaba şimdi ne matemî bir manzara arz ediyordu. Binaların hemen hepsi düşman mermileri ile yıkılmış, yakılmıştı.

...Yanımda akşam namazı kılındı. Huşû içinde dinledim. Bu dindar seslerde öyle hoş bir ahenk vardı ki... Hikmet-i ilâhî, dinledikçe kalbime soğuk bir su serpiliyor gibi oluyor.
...Vadiye paralel giden yamaca çıktığımız zaman, solda yeni birkaç mezar nazar-ı dikkatimizi çekti. Bunların ekserisinin üzerinde hiçbir işaret yoktu. Bazılarında birer ağaç dalı, iki üç tanesinde de kırık tahtalar vardı.

...Şimdi düşünüyorum. Şehit olursam ben de mi böyle solgun yapraklı birkaç kel ağacın dibine gömülüp terk edileceğim.

...Muharebeye girdik. Milyonlarla top ve tüfek patlıyor... Şimdi birinci onbaşım yaralandı.

Allah'a ısmarladık...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 139

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeditepe Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.07.2021

İBRAHİM NACİ

Çanakkale  ilgili okuduğum en vurucu eser. İbrahim Naci gibi nice değerleri yitirdiğimizin belgesi. ingilizce tercümesi avustralya'da okullarda okutuluyor, bizde ise bu eserden kaç kişinin haberi var?(cephede askerlerimiz şekersiz hoşaf, kuru ekmekle savaşıyordu diyenler özellikle okumalı)

06.02.2019

ÇANAKKALE...

Gözleriniz yaşararak ve elinizden bırakamadan okuyacaksınız...

10.12.2014

çok başarılı

Bu kitabı bir günde okudum. Kitap gerçekten okunması gereken bir kitap. Savaşın gerçek yüzünü gösteren ve sizi başka bir havaya sokan başarılı bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.