36,5 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Allah'a Öğretilen Din Kitap Açıklaması

 


Dini konularda neredeyse her kafadan bir ses çıkıyor ve Allah'tan öğrenilmesi gereken din, Allah'a öğretilmeye kalkılıyor. Allah tarafından indirilen dini O'na öğretmeye kalkanlara şöyle söyleniyor Kur'an'da: "Siz Allah'a dininizi mi öğretiyorsunuz? Oysa Allah gökte ne var, yerde ne var hepsini bilir. Allah her şeyi çok iyi bilmektedir." (Hucurat Suresi 16) "…De ki: Allah'ın, göklerde ve yerde bilmediği bir şeyi mi Allah'a haber veriyorsunuz?" (Yunus Suresi 18).

Peygamberimiz Kur'an'da: "Ben sadece bana vahyolunana uyuyorum." (En'am Suresi 50), "Sizi sadece vahiy ile uyarıyorum." (Enbiya Suresi 45) diyor ve Kur'an bize peygamberimizin hesap günü: "Rabbim gerçekten benim toplumum, bu Kur'an'ı terkedilmiş (bir kitap) olarak bıraktılar." (Furkan Suresi 30) diyerek ümmetinden şikâyet edeceğini bildiriyor. Buna rağmen Kur'an ile yetinmeyen ve ayetlerini içlerine sindiremeyenler, bu uyarılara ve "İste bunlar, Allah'ın ayetleridir ki, onları sana hak olarak okuyoruz. Hal böyle iken Allah'tan ve onun ayetlerinden sonra hangi hadise (söze) inanıyorlar" (Casiye Suresi 6) gibi ayetlere rağmen "hadis" başlığı altında dinimiz ve peygamberimiz hakkında Kur'an'a uygun olmayan birçok rivayette bulundular ve bu rivayetler ile Allah'ın indirmiş olduğundan uzak yeni bir din uydurdular.

Bu çalışmada geleneksel din algısı açısından Kur'an ile birlikte dinin kaynağı kabul edilen ve en güvenilir hadisleri ihtiva ettiği iddia edilen Kütüb-i Sitte'deki (altı meşhur hadis kitabındaki) hadis rivayetleri ele alınmıştır. Bu rivayetlerin en başta Kur'an ile sonra kendi aralarında sonra da akıl, mantık ve yaratılışımız ile çelişkileri gösterilmeye ve Kur'an'dan hareketle dinimiz ve peygamberimiz hakkında doğru bilinen yanlışlara dikkat çekilmeye çalışılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 296

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İstanbul Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.12.2016

çok meşkul bir haldeyken yorum atıyorum

İşimi bırakıp yorum atma isteği oluştu içimde. Müslüman'ım diyorsanız kesinlikle okumalısınız bir göz atmalısınız Allah'ın rızasını kazanırız inşallah

26.04.2016

TEŞEKKÜR

Kitabı okudum. Dili güzel, konuları işleyişi güzel. Her Müslümanın okuması lazım. Ancak ayetleri anlamada alkimler ittifat edemeişler, meallerden okuyarak biz nasıl Kuranı yeterince anlayacağız onu kavramak zor. Yani kuran yeterlidir de benim aklım be bilgim tam yetmiyor.

18.04.2016

Hadislere inanıyorum diyen her insan okusun

Hadislere inanıyorum diyen her insanın mutlaka okuması gereken harika bir kitap. Kitap en sahih denilen kutubi sittedeki hadislerden örnek vererek gerçekte bize hadislerin ne olduğunu gösteriyor. Dinimizi zannederek değil, bilerek yaşamalıyız. Elçilere dolayısıyla Allah´a iftira etmekten sakınmalıyız. Allah ın indirdiği kitap bize yeterli olduğunu söylerken biz yetersiz dememiz, Allah a karşı gelmektir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.