111,75 TL
Standart Teslimat : 03 Ekim - 06 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Alışkanlıkların Gücü Kitap Açıklaması

 

Hayatınızda kalıcı ve etkili değişimlere yol açacak ve bakış açınızı tamamen değiştirecek olan bir kitap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Alışkanlıkların Gücü; alışkanlıkların yaptığınız her şeyin merkezinde olduğunu, alışkanlıklarınızı nasıl değiştirebileceğinizi ve bunların günlük yaşam, iş hayatı ve toplum üzerinde ne gibi etkileri olacağını anlamanıza yardımcı oluyor. Çok değerli bilgilerle dolu olan bu kitabı bir kez okuduktan sonra kendinize ve dünyaya asla aynı şekilde bakamayacaksınız. Dilerseniz Charles Duhigg’in bu eserine daha yakından bakalım.

 

“Alışkanlıkların Gücü” adlı kitabı neden okumalısınız?

Alışkanlıkların Gücü, alışkanlıkların nasıl oluştuğunu ve onları neyin etkilediğini araştıran bir kitap. Eser, toplam üç bölümden oluşur. Kitabın ilk bölümünde birçok vaka çalışması örneği ile alışkanlıkların insanlarda nasıl işlediğini anlatan yazar, yeni alışkanlıklar oluşturup istenmeyen alışkanlıkları nasıl değiştirebileceğinizi açıklıyor. İkinci bölümde ise yazar, başarılı organizasyonların alışkanlıklarını inceliyor. Üçüncü bölümde alışkanlıkların toplumları ve kültürleri nasıl değiştirebileceğinden bahseden Charles Duhigg, kasıtlı olsun ya da olmasın alışkanlıkların nasıl arzu edilen sonucu ürettiğini tartışıyor. Yazar; alışkanlıkların neden yaptığınız her şeyin merkezinde olduğunu, bunları nasıl değiştirebileceğinizi ve bunların hayatınız üzerinde ne gibi etkileri olduğunu anlamanıza yardımcı oluyor. Aslında her alışkanlığın arkasında belli bir duygu olduğunu bu kitapla anlayacaksınız. Eser, alışkanlıkların nasıl oluştuğunu ve kötü alışkanlıkların nasıl değiştirilebileceğinden bahsederek bu konuda size değerli reçeteler sunuyor. Kitap, alışkanlıkların iyi veya kötü bazı davranışları nasıl tetiklediğini de gösteriyor. Ayrıca alışkanlıklarla ilgili bilgilerin pazarlama, yönetim ve toplumsal konularda nasıl kullanılabileceğine kadar geniş bir yelpazede bir bilgi aktarımı yapıyor. İnsan doğasına ve potansiyeline yeni bir bakış açısı sağlayan Alışkanlıkların Gücü'nde yazar, oldukça sade ve anlaşılır bir dille okuyucunun dikkatini canlı tutmayı başarıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Charles Duhigg, eski bir Los Angeles Times yazarı olmakla birlikte bir dönem The New York Times'ta muhabirlik yapar. Duhigg, 2013 yılında Apple ve diğer teknoloji şirketlerinin iş uygulamalarına ilişkin 10 makalelik bir dizi hazırlayan ekibi yönetir ve bu çalışma Pulitzer Açıklayıcı Raporlama Ödülü'nü kazanır. Alışkanlıkların Gücü, yayımlandıktan sonra büyük ses getirir ve büyük kuruluşların çok satanlar listelerine girer.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Size benzer bir etki yaşatacak olan Stephen R. Covey’nin Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ve Nir Eyal’ın kaleminden çıkan Kancaya Takılınca: Alışkanlık Yaratan Ürünler Nasıl Geliştirilir? isimli eserlerine de göz atabilirsiniz. Ayrıca Felix Ravaisson’ın kaleminden Alışkanlık Üzerine kitabını da listenize ekleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.01.2022

Aydınlatıcı

Belli bir yaştan sonra alışkanlıklarınızı değiştirmek bir yana onların farkında bile olmuyorsunuz. Bu kitap beni bu kınuda aydınlattı.

23.04.2021

Öneri

Muhteşem ve oldukça akıcı

21.01.2021

Kitap

Okumasi keyifli bir eser

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.