Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Alice-Açıklamalı Notlarıyla Alice Harikalar Diyarında Aynanın İçinden Tam Metin Kitap Açıklaması

 

Çağdaş edebiyatın en ilginç ve gizemli karakterlerinden Alice’in bütün maceraları ilk kez açıklamalı notlarıyla bir arada.Yalnızca edebiyatseverlere değil, araştırmacılara, ailelere ve çocuklara da hitap eden bu çalışma, Lewis Carroll uzmanı Martin Gardner’ın detaylı açıklamalarıyla karşımızda.

Yıllarca Scientific American dergisinin bulmaca editörlüğünü yapan Gardner, Alice kitaplarındaki bilmeceleri, şifreleri, kelime oyunlarını ve gizli mesajları deşifre ediyor...

Bu ciltte, daha önce hiç yayınlanmamış bir Alice hikâyesinin yanı sıra, Alice kitaplarının ilk basımının illüstratörü John Tenniel’ın şaşırtıcı çizimleri de bulunuyor.

 

Martin Gardner’ın bu titiz çalışması, Lewis Carroll'ın başyapıtının sırlarını çözerek, Alice’in James Joyce’tan Vladimir Nabokov’a, pek çok yazarı nasıl derinden etkilediğini de aydınlatıyor.

 

Alice kitapları, yalnızca çocuklar için değildir, onlar bizim okurken çocuk olduğumuz biricik kitaplardır.”

Virginia Woolf

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.06.2021

Güzel

Açıklamalarına odaklanmakta zorlandım ancak bir klasik.

20.12.2020

kitap

çocukluğum en güzel kitaplarından, tekrar okumak keyifli olacak

14.11.2020

kitap hakkında

Çok merak ederek sipariş verdim. Umarım yazıldığı kadar iyidir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.