66,4 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Alacakaranlık - Alacakaranlık serisi 1.Kitap Kitap Açıklaması

 

Alacakaranlık (Birinci Kitap)

Dünyanın en sevilen modern vampirlerini tanımayanınız yoktur. Ya da şöyle bir giriş yapalım: Söz konusu, bir vampir ile bir insanın aşkı olunca bu kimin ilgisini çekmez ki? Alacakaranlık roman serisi, fantastik olduğu kadar romantizmin tüm derinliğini taşıyan hikayesiyle yazıldığı günden bu yana adından söz ettirmeye devam ediyor.

Roman türünde ilk olarak Bram Stoker’ın Dracula adlı eseriyle edebiyat dünyasına kazandırdığı vampirleri, hiç bu kadar cana yakın görmemiştiniz! Alacakaranlık’ın yaratıcısı ABD’li yazar Stephenie Meyer; serinin 2005 yılında yayımlanan ilk romanında okurlarını, doğaları gereği bir arada olması imkansız iki karakterin dillere destan aşk hikayesinin başlangıcına götürüyor.

Hikaye; olayları birinci ağızdan anlatan Bella’nın, ülkenin en kasvetli kasabalarından birine taşınmasıyla başlıyor. Yılın neredeyse her günü bulutlu ve yağmurlu olan bu yer ilk zamanlar Bella’da bir sürgün izlenimi bırakıyor. Ancak burası, sıradan yaşamın çizdiği sınırların ötesinde, dünyanın en eski efsanelerine konu olan varlıklara ev sahipliği yapıyor.

İmkansız Bir Aşk, Ne Kadar Mümkün Olabilir?

Hikayenin başında Bella’yı, annesiyle birlikte yaşadığı Arizona’nın Phoenix şehrinden ayrılırken tanıyoruz. Washington’ın Forks kasabasındaki babasının yanına taşınan Bella, burada okula başlamasının ardından kasabanın sosyal yaşamına da dahil oluyor. 

Yeni edindiği arkadaşlarıyla kantinde otururken orada bulunan bir grup, Bella’nın dikkatini çekiyor. Özellikle de soluk teni ve kahve-kızıl saçlarıyla grubun en genç üyesi olan Edward Cullen…Çok geçmeden Edward ile Bella, derslerden birinde sınıf arkadaşı, hatta sıra arkadaşı olmak durumunda kalıyorlar. İkilinin arasındaki garip ilişkiyi başlatan bu acı-tatlı tesadüften sonra ise Bella için hiçbir şey, eskisi gibi olmayacak!

Bunları Biliyor muydunuz?

Alacakaranlık serisinin ilk kitabının kapağında yer alan elma, İncil’deki yasak meyve anlatısına dayanıyor. Hayatı iyi ve kötü arasında seçim yapmak üzerine kurulu olan insan ve inanışlara göre “lanetli bir varlık” olarak yaşamını sürdüren vampir arasındaki aşk, yasak meyve alegorisini içinde barındırıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Yazın dünyası ve beyaz perdeyi kasıp kavuran Alacakaranlık serisinin ilk kaynağını kitaplığınıza henüz eklemediniz mi? Edward ve Bella’nın tüm imkansızlıklara meydan okuyan sürükleyici aşk hikayesine sıfırdan kapılmanız için serinin ilk kitabını hemen şimdi sepetinize ekleyin!

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Vampir kitaplarını neden okuyoruz?
Adnan Özer

Homo Sapiens lanetli bir tür, ruhsal dünyası oluşurken ne gibi kırılmalar yaşadı ki “iyi” olanı değil, “kötü” olanı çekici buluyor? Bunun yanıtını onun özgürleşme düşüncesindeki sakatlıklarda aramak gerek. İyi de kötü de insan hayatına müdahele eder, böylece bir bağımlılık ilişkisi oluşur. Şimdi soru şu; hangisi insanın içindeki gizil eğilimleri okşar? .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Vampir kitaplarını neden okuyoruz?
Adnan Özer

Homo Sapiens lanetli bir tür, ruhsal dünyası oluşurken ne gibi kırılmalar yaşadı ki “iyi” olanı değil, “kötü” olanı çekici buluyor? Bunun yanıtını onun özgürleşme düşüncesindeki sakatlıklarda aramak gerek. İyi de kötü de insan hayatına müdahele eder, böylece bir bağımlılık ilişkisi oluşur. Şimdi soru şu; hangisi insanın içindeki gizil eğilimleri okşar? .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.11.2020

Güzeldi

Üniversitedeyken okuduğum kitap. Başka dünyalara götürmüştü. Kitaptan sonra filmi hayal kuraklığı olmuştu.

23.11.2013

Lisede veya üniversitenin ilk yılında okunabilecek

Lisede veya üniversitenin ilk yılında okunabilecek harika fantastik romandır.
Kafanızı çok güzel dağıtır ve sizi başka dünyalara götürür.

22.08.2013

TWİHARD :)

Alacakaranlık'ın ben ilk filmini izledim zaten kitabı olduğunuda sonradan duydum TWİHARD olduktan sonra. Ben bir TWİHARD olarak tabi ki de Alacakaranlık'a hastayım filminin tüm serisini izledim ama kitabını okumadım ve alıp okumak istiyorum bu arada bilmeyenler için söyleyeyim Alacakaranlık'ın 5. seri çıkma olasılığı %80 yani STEPHENİE MEYER kitabı yazmaya başlamıştı ama yazdıkarı internete yayınlanmıştı ve bu yüzden bırakmak istemişti ama tekrar devam edecekti sanırım tam ayrıntısını bilmiyorum yani bir süre onla ilginememiştim :)  Şunu da belirteyim Alacakaranlık için olmunsuz şeyler söylemeyin lütfen! Alacakaranlık tüm romantik ve fantastik filmlerden daha güzel :) Ama beğenmeyenlere de saygı duyarım bu sözümü yanlış anlamayın lütfen herkes sevmek ve TWİHARD olmak zorunda değil :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.