47,6 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Aklı Karışıklar İçin Kılavuz Kitap Açıklaması

 

Mabetsiz yaşamak mümkün olabilir, fakat dinsiz, yani bütün zevk ve acısı, heyecan ve memnunluğu, incelik ve kabalığı ile “olağan hayat” düzeyinin üstündeki Yüksek Kademelerle temas kurmanın ve onlara doğru gelişmenin sistemli çalışması içinde olmaksızın yaşamak mümkün değildir. Modern dünyanın dinsiz yaşama deneyimi başarısız oldu. Bir kez bunu kavradık mı “Modernlik-Sonrası” görevlerimizin neler olduğunu anlarız.

- E. F. Schumacher - 

 

Aklıkarışıklar İçin Kılavuz bize çağımızın en bilge kafalarından birinden gayet aklıbaşında, teselli veren ve umutlandıran bir içgörü hasadı sunuyor.

- Theodore Roszak - 

 

Schumacher modern bilimin sadece ortaya çıkan sonuçlarını yermekle kalmıyor, modern bilim ve ekonominin temel bir eleştirisini yapıyor.

- Seyyid Hüseyin Nasr - 

 

Yaygın kanaatlerimize muhalif, kucaklayıcı ve can verici bir düşünce sisteminin yoğunlaşması... Schumacher’in fikirleri hakkında söyleyebileceğim en makul söz: İnşaallah dediği gibi olur, amin.

- Arthur Koestler - 

 

Schumacher, “Batı insanı araçlarda zengin, amaçlarda yoksul kalmıştır. Bilgi hiyerarşisi bozulmuş, iradesi felce uğramıştır” derken, bu sözler bizde acı bırakarak yankılanıyor: Ya biz? Bizim aklımız Batılınınkinden daha karışık değil mi?

- Muzaffer Civelek - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.08.2021

Akli karisiklara

Felsefe bilim din ve ekonomi. İlgilenenler ve aydınlık bir zihne ihtiyaç duyanlar için elzem bir başucu kitabı.

05.04.2019

Harika bir referans kitabı

Yazar usta olduğu kadar, çevirmen de çok yetenekli. Kitabı okurken sanki bir Türk yazmış hissi veriyor. içerikse gerçekten aklı karışanlara çok sade ama bir o kadar vurucu araç-gereçler sunuyor. bir olgu ancak bu kadar anlaşılır ve kullanışlı bir şekilde çözümlenebilirdi... Hayran kaldım.. Küçük güzeldir i de okuyacağım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.