19,8 TL
Standart Teslimat : 07 Şubat - 10 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Aile Mutluluğu - Hasan Ali Yücel Klasikler Kitap Açıklaması

 

Farklılıklara rağmen sıkı sıkıya birbirine tutunan bir çiftin aşkına tanıklık etmek ister misiniz? Rus edebiyatının önemli isimlerinden olan Lev Nikolayeviç Tolstoy'un kimsesiz kalmış bir kızın aradığı aşkı buluşunu ve evlilik hayatını anlattığı Aile Mutluluğu eserini elinizden düşüremeyeceğinize emin olabilirsiniz. Ne zaman başlayıp ne zaman bitirdiğinizi fark edemeyeceğiniz bu hikâyede anlatılanların güncelliğini koruması okuyan herkesi derinden etkiliyor. Tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz Aile Mutluluğu kitabında sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Aile Mutluluğu" adlı kitabı neden okumalısınız?

Tolstoy'un kült eserleri arasında yer alan bu roman, okuyucuya keyifli bir okuma deneyimi sunuyor. Romanda on yedi yaşındaki bir genç kızın gözünden; yetimlik, evlilik, aşk, gurur ve aile kavramlarını anlatıyor. Maşeçka, küçük yaşta anne ve babasız kalıyor. Genç kız, babasının arkadaşı olan, otuz altı yaşındaki Sergey Mikhaylych ile bir gönül ilişkisi kurmaya başlıyor. Bu aşk onu durdurulamaz bir yola sürüklüyor ve asıl hikâye böylece başlamış oluyor. Her ikisinin soyluluğu, zenginlik içerisinde yaşamalarını sağlıyor fakat bu zenginlik ve malikânede süregelen sessiz yaşam her şeyin yolunda gitmesi ve çiftin mutlu bir yaşam sürmesi için yeterli olmuyor. Fikir ayrılıkları ve beklenti farkları ile süren hikâye, okuyucunun elinden düşüremeyeceği bir olay örgüsü ile sunuluyor. Sürükleyici hikâyenin son sayfalarına geldiğinizde, Maşeçka ve Sergey, ilişkileri için çabalıyorlar mı? Tüm yaşananlar, birçok şeyin dönüm noktası mı olacak? Tüm bu soruların cevabını almak için eseri bir çırpıda okuyacaksınız!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Tolstoy'un bu eseri kaleme alırken kendi yaşadıklarından ilham aldığını biliyor muydunuz? Otobiyografik bir özellik taşıyan bu kurgu, Valeria Arseneva adındaki yetim bir genç kızla yaşadığı kısa süreli aşk hikâyesinin etkisiyle ortaya çıkıyor ve daha sonra kaleme aldığı eserlerin konusunu bu eserden hareketle geliştirir. Yazarın erken dönem eserlerinden biri olan Aile Mutluluğu; Russki Vestnik adlı Rus dergisinde, 1859 yılında ilk kez yayımlanıyor. Olumlu tepkilerle karşılaşan eser, birçok eleştirmen tarafından yazarın en iyi eseri olarak adlandırılır. Rus edebiyatının önemli bir eseri olan bu roman, yıllar içerisinde tüm dünyaya ulaşır. Böylece bir dünya klasiği hâline gelir. Dünya klasiklerini Türk okurlarla buluşturmayı hedefleyen Hasan Ali Yücel serisinde, Ayşe Hacıhasanoğlu'nun çevirisiyle yer alan kitap toplamda 120 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Lev Nikolayeviç Tolstoy'un Aile Mutluluğu romanını beğendiyseniz ve yazarın eşsiz anlatımının keyfine devam etmek isterseniz; İnsan Neyle Yaşar, Anna Karenina ve İvan İlyiç'in Ölümü adlı romanlarına göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.