40,6 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ahdım Var Kitap Açıklaması

 


"Henüz bir masal olan şu zaman, sana göstermeden bir yere gizlenmiş olabilir. Ya git ya da kal. Mesafeyi dondurmuş, boğazını kurutmuş, dilini koparmış, başını döndürmüş olabilir. Git ya da kal. Karşındaki karanlık, yüzüne çığlık çığlığa çarpıp duruyor olabilir. Git... Kal... Sadece parmaklarının yardımıyla konuşabilen şu dudaklardan sızan sayıklama, seni yaralıyor, yok sayıyor, yıldırıyor, başucunda bekliyor, yüzüne üflüyor, seni iyileştiriyor da olabilir. Gitme, kal. Hep zaman yok, kalmadı denecek. Hadi gitme. Kal. Ya da git! Dön geri. Bu yer, tutsak bir kimsenin ilk bedeni. Çoktan ayartıldı. Bu yer tek ayartılmanın, sevmenin sürekliliği... Ya git ya da kal... Dön geri."Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.10.2015

okunmalı...

Kitaptan sevdiğim bir bölümü paylaşmak isterim:
ÿ"Bence birbirini bakılacak kadar anlamlı bulan herkes, elinde bir fotoğraf makinası varmış, o anı kaçırmak istemiyormuş gibi bir anı fotoğrafı çekiyor, birbirimize dur, kıpırdama, değişme, öyle kal demekle birlikte, bir de başka poz yakalama hevesinden vazgeçmeyerek, düğmeye basıp duruyoruz, hatta bazı grup fotoğrafları iki, üç kez çekiliyor, görüntüyü sağlama almak içinÿ; böylesine gerçek bir yoksulluğa kimse dayanamazÿ; pozlar tükenince de, büyük tehlikeler atlatmış beyaz bayraklı savaş muhabiri pozuyla arkamıza bile bakmadan basıp gidebiliyoruz. Herkes bir yere aitmiş gibi yapıyor. Kimse, -kimse- verilebilecek pozların başlangıçtan beri elbirliğiyle tüketilmiş olabileceği ihtimalini aklına getirmiyor...ÿ"

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.