4/5 - 35 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,56 TL
21,3 TL %32
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bu kitap ne sadece Ermenilere ne de sadece Türkleredir. "Ağrı'nın Derinliği," evsiz kalmanın, evinden uzak düşmenin acısını bilen, tahmin edebilen herkese yazılmıştır.

Aidiyetimizin bize ezberlettiklerinin ötesinde bir "biz" olabilir mi? İçine hapsolmadığımız, dışına atılmadığımız bir "ev", bir "biz" kurulabilir mi?

Ece Temelkuran, Ermeni ve Türk milliyetçiliklerine yakından bakarken, toplumların "biz"lerini kurma aşamasında neleri, nasıl dışarıda bırakmış olabileceklerini anlatıyor.

Her kitabında "ötede duranları" yakına getirmeyi amaçlayan yazar, bu kez de Ermeni meselesi gibi "çekinceli" bir konuyu odağına alıyor...Sayfa Sayısı: 322

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Muz Sesleri: Beyrut’un Kalbinin Ece Temelkuran’a Emaneti
Gizem Çiçek

“Niye? Çünkü her insanda öyle bir yer var. İnsan kaybolmak ister çünkü. Bakma sen söylediklerine, insan kendini feda etmek ister. Bir acıda, bir sevinçte, bir kavgada, bir hikayede erimek ister. Başka türlü katlanamaz aslında kendine.”

Bir ömre kaç hayat sığar, kaç hikaye? Ya insan yaşadığı yere benzemek istemezse? Biz yaka kartlarımızı göstere göstere planlar yaparken yukarıdan bize gülen bir Tanrı varsa hele?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%78,8
%18,2
%0
%0
%3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.07.2010

MUTLAKA OKUYUN

Bu kitap herkesin okuması gereken, son derece gerçekçi, içten bir anlatıma sahip bir Temelkuran kitabı. Sağolsun varolsun bize bu ışığı yaktığı için...

15.01.2010

Okunmalı

Bu kitabı 2 gecede bitirdim. Her sayfasında biraz burnum sızladı, biraz yanımda olması gereken Ermeni komşularımın yokluğu sardı içimi... Haksızlık yapmayalım bir birimize umudun elini tutalım iki halk kardeş olalım düşü büyüdü içimde... Çok etkiliyici bir roman. Fotoğraflar da çok anlam katmış... Tavsiye ederim.

03.06.2008

Yürekle düşünmek

Kitabı geçen hafta aldım ve bir solukta okudum. Milliyet'teki yazı dizisini de takip etmiştim. Aklın tatile çıktığı, ötekini yok etmenin çılgın bir histeri haline dönüştüğü günümüzde bizden olan ötekilere içeriden bir bakışla yazmış Temelkuran. İnsanı anlamak ve aramak yolculuğuna, kardeşlerinin acısına dokunmak amacıyla yola çıkan bu yürekli yazarın Ağrı´nın derinliğini anlamaya çağırdığı kitabını hararetle tavsiye ederim...

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız