4,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
11,2 TL
16,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 Haziran - 30 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Adem'le Havva'nın Güncesi ve Seçme Öyküler Kitap Açıklaması


Twain'in kadın erkek ilişkilerinin evrensel değişmezlerini tadına doyulmaz bir mizah duygusuyla kaleme aldığı "Âdem'le Havva'nın Güncesi" aynı zamanda gelmiş geçmiş en güzel aşk hikâyelerinden biri.

Bu derleme "Âdem'le Havva'nın Güncesi"nin yanı sıra Twain'in "Calaveras İlinin En Hızlı Sıçrayan Kurbağası", "1.000.000'luk Banknot", "Çalınan Fil" gibi en ünlü öyküleriyle birkaç güzel kısa öyküsünü içeriyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 148

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 131

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar
%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.09.2020

Mizah

Mark Twain'in zekasının inceliklerinin görülebildiği, kadın ve erkek düşüncesinin hınzır bir dille tiye alındığı, bir nefeste okunabilecek kısa öyküler.

11.04.2019

Dahiyane

İçindeki pek çok bayıldığım öykü barındırmasına rağmen özellikle Adem'le Havva'nın Güncesi beni Mark Twain'e hayran bırakmıştır. "Zavallı bilgisiz yaratıklar. Ağaçtan geri durmalarını isteyen buyruklar hiçbir anlam taşımıyordu onlar için... Havva ısırdı, meyva elinden yere düştü. İçler acısı bir durumdu. Bir uykudan ağır ağır, şaşkınlık içinde uyanan birini andırıyordu Havva... Ölüm geldi dünyaya... Ölüm... Ne ola ki bu ölüm?" Kadın erkek ilişkileri gibi gündelik bir konudan havadan sudan bir şeyler anlatıp eğlendirirken bir yandan da cennet ve cehennem kavramı üzerine derin düşüncelere daldırıyor. Tek kelimeyle mükemmel bir eser. Tüm öykünün arkasındaki mesaj olsun, müthiş bir mizah yoluyla anlatımı olsun, kitabı okurken sanki gün doğumundan gün batımına gökyüzünü izliyor gibi hissettiriyor. Önce beyaz, giderek kararıyor ve simsiyah...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.