4,5/5 - 117 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 160

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Norveçli büyük romancı Knut Hamsun'un kişiliğini ve ününü oluşturan en büyük romanı Açlık'tır. Ünlü bir yazar olma sevdasıyla yanıp tutuşurken, bir yanda da açlıkla pençeleşe ... Tamamını gör
14,08 TL
18,52 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Knut Hamsun

Knut Hamsun

Knut Hamsun, (d. 4 Ağustos 1859, Gudbrandsdal - Norveç – ö. 19 Şubat 1952, Grimstad - Norveç). Norveçli yazar ve 1920 yılı Nobel Edebiyat Ödülü sahibi.

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Norveçli büyük romancı Knut Hamsun'un kişiliğini ve ününü oluşturan en büyük romanı Açlık'tır. Ünlü bir yazar olma sevdasıyla yanıp tutuşurken, bir yanda da açlıkla pençeleşen bir gencin, gerçekten duygulandırıcı öyküsü olan bu kitap, dünya edebiyatının başyapıtları arasında anılmaktadır. Behçet Necatigil'in usta kaleminden, örnek bir çeviri okuyacaksınız bu ciltte.Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

"Bütün bunlar, Christiania’da –üzerinizde izini bırakıncaya kadar kaçamayacağınız garip şehir- açlıkla kıvranarak dolaşırken oldu..."

Hamsun, Nazizme duyduğu sempatiden dolayı kötü ün salmış bir yazar olsa da, onun ilk dönemlerine ait olan ve aç bir genç adamı anlattığı bu yarı-otobiyografik romanı yeni ufuklar açan modernist bir klasiktir. Dostoyevski’den etkilenen Hamsun burada, hem natüralizme hem de Ibsen’le ilişkilendirilen ilerici edebiyat politikasına karşı çıkan Nietzsche tarzı bireyciliği geliştirir. Hunger’daki kentli endişe duygusu, Kafka’nın yabancılaşmış şehirlerinin önceden canlandırılmış halidir, fakat her günkü ekonomik mücadele ve derin düşünceleri teklifsiz konuşma diliyle anlatan üslubu, James Kelman’a benzer. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%74,4
%18,8
%5,1
%0
%1,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

25.05.2019

Okumaya değer

Bazı bazı yazarı da anlamak için aç bırakarak kendimi, kitabı nihayet bitirdim. Dili eski çeviri olduğundan ağır ama zevk veren bir kitap. Tavsiye olunur.

07.05.2019

Hala Aç mıdır?

'Kendini anlatmayı' bu kadar hak eden bir yazar daha var mıdır?Açlıktan ölme pahasına 'gururundan ödün' vermeden yaşamak...Kemirdiği tahta parçasını,boş kemikleri,parçalanmış ayakkabısını,yiyemediği yemeklerin buğusunu görüyorsunuz...Camdan izlediği ekmeklerin kokusunu,sokaklardaki kar kokusunu alabiliyorsunuz...Soğuk sizin de içinize işliyor,açlıktan sizin de başınız dönüyor.Öyle içten bir anlatım,öyle bizden bir çeviri ki ; kahramanın satmaya çalıştığı düğmeleri avucunuzda kalıyor,onun için bir şey yapamadan bindiği gemiye,en iyi dileklerinizle el sallıyorsunuz.Ve eser hakkında bu yorumu yaparken, 'Acaba doymuş mudur?' sorusu kafanızda bekliyor.

05.10.2015

harika

mükemmel bir kitap!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız