4/5 - 12 Kişi Yorum Yap
13,0 TL
20,0 TL %35
Standart Teslimat : 01 Aralık - 04 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

72. Koğuş Kitap Açıklaması

Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olan Orhan Kemal’in başyapıtlarından biri olan 72. Koğuş, insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikâyesidir Tüm yapıtlarında her şeye rağmen insana olan inancını ve sevgisini korumuş olan Orhan Kemal, bu derin çukura yuvarlanmış olan insanların, en yakınını bile üç kuruşa vurabilecek kadar alçalmış olanların dünyasını bir koğuşun karanlığında anlatırken bile direnişin sesini duyuruyor okurlarına. Alçalışın bile yok edemeyeceği insanlık onurunu dile getiriyor.
Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Orhan Kemal'in kitapları bîr okurum hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz kakır, çok az yazar okurunu onun kadar biçimlendirir.

 

 (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%58,3
%33,3
%0
%8,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.02.2021

hastası oldum

ilk defa okudum Orhan Kemal'i. çok beğendim

29.10.2020

Orhan Kemal

Orhan Kemal hep doğru tercihtir. Yine çok güzel bir kitaptı.

16.10.2019

Orhan Kemal'in üslup güzelliği

çoğunlukla karakter gerçekmişçesine sinirlendiren, söylenmeye sebep olan, üzen, buran bir sıcak hikaye. En sevdiğim kitap diyince aklıma gelen kitaplardan olabilmiş bir eser. Şahanelik.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.