0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
25,2 TL
30,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Ticari hayatın vazgeçilmezi ve günlük hayatın bir rutini haline gelen elektronik ticaret çok çeşitli hukuki problemleri bünyesinde barındırmaktadır. Söz konusu durum hukuk alanında çalışmaların yapılmasını kaçınılmaz kılmıştır. Bu problemlerin temelinde elektronik ticaretin temeli olan elektronik vasıtalarla kurulan sozlesmeler yer almaktadır.

Elektronik vasıtalarla kurulan sozlesmeler, elektronik iletisim arac ve yontemleriyle kurulan sozlesmelerdir. Klasik sozlesmeler gibi tarafların birbirine uygun ve karsılıklı irade beyanları ile kurulur. Elektronik vasıtalarla kurulan sozlesmeler, uygulamada en cok bir tarafın tuketici, diger tarafın satıcı veya saglayıcı oldugu ve genellikle web sitesi vasıtasıyla kurulan sozlesmeler seklinde karsımıza cıkmaktadır.

Calısmamız da bu sebeple 6502 sayılı Tuketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında Web Sitesi Vasıtasıyla Kurulan Sozlesmeler konusu ele alınmıs ve hukuki duzenlemelerin baslamasının onemine binaen kurulus asaması incelenmistir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.