24,63 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

21.Yüzyılla Büyük Yüzleşme Kitap Açıklaması

 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut’un, MTSO Başkanlığına seçildiği 2009 tarihinden 2013 yılına kadar MTSO Haber gazetesinde çıkan başyazılarından seçmeleri içeren Önce İnsan Sonra Ekonomi–Hayat Bir Dayanışmadır kitabının olumlu sonuçları yeni bir kitabın hazırlanması gereğini ortaya koydu.


Bu kitabımızda Şerafettin Aşut’un kaleme aldığı yazıların 2014-2017 yıllarını kapsayan kısımları da ilave edilerek ilk kitap zenginleştirilmiş oldu. Yenilenen hali ile 21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme–Önce İnsan Sonra Ekonomi-2 aslında Mersin ve Türkiye ekonomisiyle birlikte, kentin ve ülkenin sosyal yaşamına tutulan bir ışıktır, yazıldığı dönemlerin bir aynasıdır. Bu eser sadece bugüne ait bir çalışma değil; aynı zamanda gelecek nesillere Mersin ve Türkiye ekonomisi ile ilgili ciddi bilgiler sağlayacak tarihi bir vesika olacaktır.


Kitaba girecek yazılar seçilirken özellikle gençlere hitap eden, gençlerin vizyonunu genişletmeyi hedefleyen yazılar seçilmiştir. Çünkü ülke olarak tek zenginliğimiz insanımızdır, gençlerimizdir.


İnsan merkezdir; İnsan esastır; İnsan çözümdür…


İnsan ekonomi için değil, ekonomi insan mutluluğu içindir.


Onun için “Önce İNSAN, Sonra EKONOMİ” kitabın temel felsefesidir…


 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.08.2018

Çok Başarılı ve Mutlaka Okunması Gereken bir Kitap

İleri görüşü ve objektif bakış açısı için yazara teşekkür ediyorum.Uzun zamandır ülkenin gerçeklerini bu denli anlatan kitap okumamıştım. Ülkemizin sahip olduğu konumu nasıl daha ileriye götürebileceğini anlatan tavsiye niteliğinde rapor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.